Yurtdışından döviz transferi ( en düşük komisyonlu banka önerisi)

Merhaba,

İngiltere’de bir şirketim var , ve türkiyeye düzenli para transferi yapmam gerekiyor. İş bankası hesabı açmıştım, ilk deneme 110 euro gibi bir miktar gönderdim, transfer kesintisi hariç 7 euro uftm diye bir kesinti yaptılar. Uftm dedikleri kesintinin akbank ve iş bankası tarafından alınan bir ücret olduğunu gördüm.
Yurtdışından düzenli para transferi yapıp , çalıştığı bankadan memnun kalan var mı? En mantıklı komisyonlar hangi bankada?
Son sorum da türkiyeye gönderdiğiniz dövizi bankada mı bozuyorsunuz yoksa dışarda mı ?

Teşekkürler

Teb ve Barclay's arasında anlaşma varmış ama yine yüzde kesiyor daha ucuza gelir mi emin değilim. Transfer değil de tebdekini direkt atmden çekmek gerekiyor galiba hiç bakmadım.

www.barclays.co.uk

Edit: ben tam tersine cevap vermişim yine de dursun. Türkiyeye çekerken de aynı anlaşma var mı bi bakarsınız.
  • nhk ni youkosu  (27.03.24 12:04:02 ~ 12:05:08)
Her iki ülkede HSBC bankta hesap açıp Premier müşteri olursan uluslararası para transferinde çok büyük avantajlar elde ediyorsun.
Ancak ilginç bir banka. En az 1 milyonluk hesapla başlaman gerekiyor. Müşteri seçiyorlar. Paranın kaynağı konusunda çok titizler falan.

Gidip bir konuşmanda fayda var.
  • Mirket  (27.03.24 12:18:28)
@mirket @nhk
Cevaplar için teşekkürler ama ingiltere de yaşamıyorum, türkiye de ikamet ediyorum. Freelancer yazışmalarına denk geldim, en kesintisiz ya da kesintisi düşük yöntem şöyle ;
Wise dan tl ye çevirip o şekilde hesaba göndermek
Döviz transferi içinse tek taraflı ve öngörülebilir kesinti yaptığı için western union
  • bonifas  (27.03.24 22:18:47)
western union gbp yollayip gbp almana izin veriyor mu? yoksa cevirtip illa eur veya try alacaksin diyorsa oradan da ekstra kaybedebilirsin. benim wise tecrubelerimde dolar-try ceviri orani gayet iyiydi.

  • hot potato  (27.03.24 23:13:23)