danışmanlık ücreti?

Selamlar.
Uzmanlığım dahilinde bir şirkete destekte bulundum, bunu şu firmaya sat dedim diyelim…
Güzelde bir para kazandırdım ve bana ödeme yapmak istiyorlar.
Beyaz yakayım çalışıyorum…

Ya eş dosta şirket kurup faturasını keser vergisini verir vereceklerinin 60% ını alırım,

Ya da …

Noktalı yerleri doldurur musunuz?
Bir şirket şahsa Hediye falan alamıyor mu?
Huzur hakkı diye çekse vergiyi o ödeyecek yine aynı bok.

Nasıl olur?

rakamın büyüklüğüne göre değişir her şey.

bi macbook parasıysa mesala, macbook aldır, sat nakde çevir.

bi araba parasıysa başka formüller üretilir.
  • retiredcolonel  (27.03.24 01:40:03)
şirketin işleyişini bilmiyorum ama bağış yapmasına bir engel yok bence.

  • paintov  (27.03.24 01:46:55)
Bir kerelik bir şeyse şirket kuracak haliniz yok herhalde. Elden veriyosanız alırım, vermiyorsanız canınız sağolsun derim ben olsam. Süreklilik arzedecekse şirket kurulur. Veya arkadaşların dediği gibi nakde çevrilebilecek ya da ihtiyacınızın olduğu bir ürün hediye olarak istenebilir.

  • Tisatiaşer  (27.03.24 06:54:11)
Gider pusulası diye bir mevzu var.

Mükellefiyeti bulunmayan kişilere yapılan ödemeler gider pusulası ile kayıt altına alınabiliyor.

Örneğin; Konfeksiyon üretiminde boncuk işleyen kadınlara, gider pusulası düzenleyerek resmi ödeme yapıyoruz. Bu durumda şirkete %10 ek stopaj ödemesi çıkıyor. Bu şekilde resmi olarak ödeyebiliyor ve bunu giderleştirebiliyor.
  • PoscheN  (27.03.24 10:32:32)
Sadece kdvsini alacak acentalar var ama arada güven olmasi gerekir keza 5 bin TL den fazlaysa, banka aracılığıyla gitmel, gerisini biliyorsunuz.

  • nekonustukbiz  (27.03.24 15:04:58)
Gider pusulası.

Onların muhasebecisinin biliyor olması lazım.
  • anten  (27.03.24 17:21:05)
Eş dosta şahıs şirketi kurdurup fatura kesme modundan hallolacak. Düzenli iş ve rakam az değil agalar.
Teşekkür ederim yanıtlar için.

  • m4a1  (30.03.24 15:17:10)
Tek müşteri için şahıs şirketi kurmak çok mantıklı gelmiyor. Ruul, remotify gibi bir platform ile çok daha basit şekilde çözebilirsin. Muhasebeci ve diğer vergiler gibi saklı giderlerden de kurtulmuş olursun.

  • yeninesiltupcu  (30.03.24 15:46:44)
Ruul için limit veya göze batmama rakamı var mı?
Rakam ciddi dediğim gibi.

  • m4a1  (30.03.24 21:18:03)
Ruul şahaneymiş bu arada. Ben 40% vergi verip paramı nasıl alırım diyordum baya 4,5% kesintili kütür kütür sistem kurmuşlar.

  • m4a1  (30.03.24 21:19:10)