aynı anda farklı işler yapmak

aynı anda çok farklı 3-5 alanla ilgileniyorum. bu da beni yoruyor takipte zorlanıyorum. merak ettim böyle şirket yöneten insanlar var. nasıl yapıyorlar? mesela acun ılıcalı. hem ingiltere'de takım yönetiyor, hem türkiye'de kanal yönetiyor hem de panama'da falan yapımcılık yapıyor. farklı ülkelerde de yapımları var. bu kadar işe nasıl yetişiyor? kafa olarak bile insan kaldıramıyor bazen. çünkü her işte sorun çıkıyor ve her bir sorun stres demek. mesela elon musk tesla, twitter, space x, neuralink şirketlerinin sahibi. nasıl yetişiyor hepsine? sadece yönetim kurulu toplantılarına mı katılıyor?

Görevlendirdiği kişilerden bilgi alıyor hepsi bu.

  • diyecevaplandı  (26.03.24 10:43:07)
ince ayrıntıları ile ilgilenmiyor, müdürler bu yüzden var ince ayrıntı ile ilgilenip sadece yönetimsel kararları yöneticiye bildirip karar almasını sağlayacak veya daha major konular yansıtılır C level kişiye. bu kişiler yine tek başlarına karar almıyorlar çalışanlarına danışıp toplantılar ile brain storming yapıp karar veriyorlar. yani en azından bizim şirkette böyle.

  • eja  (26.03.24 10:44:46)
(bkz: delegasyon)

  • hrskrs  (26.03.24 11:49:06)
Şirket sahipleri,ceolar, yöneticiler aynı anda farklı iş yapsalar bile programlı ve planlı çalışıyorlar ama genelde bir iş bitmeden diğerine geçiş yapmıyorlar

  • doharkoman  (26.03.24 16:35:14)