Siz olsanız gider miydiniz?

Arkadaşlar kısaca başıma gelen şu: Okulda 3 dönem seçmeli ispanyolca aldığım için sistemde ispanyolcam var diye gözüküyor, dolayısıyla erasmus başvurusunda Madrid çıktı. Derslere girersem 100 kelimenin 10 tanesini anca anlayabilirim. Siz olsanız gider miydiniz? Sınavları nasıl vereceğim onu da bilmiyorum sadece geniş ve geçmiş zaman yazabilirim o da bilindik fiiller.

okuldaki dersler ispanyolca mi olacak? ilk birkac hafta zorlansan da sonra toparlarsin bence. hocalar da erasmus ogrencisi oldugun icin cok fazla zorlamazlar

hangi okuldasin bilmiyorum ama ben 2 donem ispanyolca aldiktan sonra ispanya'da rahat sekilde gunluk islerimi yapabiliyordum. okuldaki dersleri de hallederdim bana kalirsa biraz zorlandiktan sonra. kendine guven

ozet: giderdim, ispanya erasmus yapmak icin guzel yerdir
  • fakyoras  (25.03.24 17:56:48 ~ 17:59:42)
@fakyoras, ingilizce dersler veriyorlarsa bilmiyorum ama okulun eğitim dili sadece ispanyolca olarak gözüküyor. Günlük işleri hallederim de hocaları anlayabilmek benim için imkansız gibi.

  • vikingstekibalta  (25.03.24 17:59:48 ~ 18:00:12)
birazcik anlarsin bence ya, oncesinde notlari filan okursun olmadi daha rahat anlayabilmek icin. onceden o okula giden birisi vardir kesin sizin okuldan, onlara da sorabilirsin. facebook gruplari filan vardi zamaninda bu tarz seylerin sorulabildigi

  • fakyoras  (25.03.24 18:03:53)
Evet giderim 2-3 ayda iyi bir şekilde sohbet edebilecek seviyeye geleceğime inanıyorum.

  • doharkoman  (25.03.24 18:08:36)
giderdim.

  • paintov  (25.03.24 18:28:06)
kesinlikle gidilir.

  • kel aynak kusu  (25.03.24 18:39:50)
giderim

  • basond  (25.03.24 18:42:26)
Açıkçası bu ekonomide olay dil değil, para. Euro bu seviyedeyken Erasmus cesaret işi. Tek konu dilse giderdim. Daha iyisini sen bilirsin. Okul bitecekse ve iş bulma şansım yüksekse boşa uzatmazdım.

  • dissendium  (25.03.24 18:47:20)
Benim arkadaşım öyle 10 sene önce Yunanistan’a gitmişti. Yabancı öğrencilere birer araştırma konusu verip son hafta ingilizce sunum yaptırıp öyle geçme notu vermişti hocaları. Bu durum yaygın olabilir çünkü çok mantıklı.

  • cilekli pasta  (25.03.24 18:49:18)
Benim Almanya'da okudugum üniversitede dersler Almanca ama istersen tüm sinavlarda Ingilizce cevap verebiliyorsun. Orada da benzer bir kolaylik sagliyor olabilirler. Okulla iletisime gecmenizi öneririm. En net bilgiyi size okul verecektir.

  • chihirovekohaku  (25.03.24 19:12:11)
ispanya'ya git derim, kizlari ve ortamini taniyinca vazgeçemeyeceksin.

  • Yourcousinmarvinberry  (25.03.24 19:56:51)
erasmusa kesin git. okulu uzatiyor olsan da git.
ben almanya'da erasmus yaptim su an burada calisiyorum. ikisi cok farkli seyler. erasmus güzeldir.

  • robert bosch  (25.03.24 23:02:15)
kesin git derim, yurt dışı tecrübesi olur.

  • mysql34  (26.03.24 01:15:43)
kesinlikle giderim, maddi anlamda karşılayacak gücüm varsa hiç bir şey yapmaz derslerden kalsam bile madridde ispanyolcamı geliştiririm, akıcı seviyede dili öğrenmeye çalışır sonrasında da okul burada uzarsa uzasın.

sakın bu fırsatı kaçırma.
  • liberal  (26.03.24 09:47:21)