Kıyıda köşede kalmış romanlar?

Selamlar.
Kendi alanında kıyıda kalmış güzel romanlar önerebilir misiniz?
Örneğin Türk edebiyatında Vedat Türkali - Bir Gün Tek Başına gibi, Rus edebiyatında Lermontov - Zamanımızın Bir Kahramanı gibi, Bulgakov - Usta ile Margarita gibi diğer eserlerden çeşitli yönlerden ayrılmış, kenarda kalan eserlerden bahsediyorum. Amacım, bu koskoca eserlere bilinmiyormuş gibi muamelede bulunmak değil ama nihayetinde matematiksel olarak revaçta eserler de değil diğer klasiklere göre. Bana böyle güzel romanlar önerebilir misiniz?

kırmızı değirmen-Pierre La Mure eski bir roman babamın kitapları arasında bulup okumuştum.Çok güzel bir romandı hala 1000k'da konusunu okuyabilirsiniz.

  • ramazanali  (24.03.24 21:51:14)
Emile Ajar (Romain Gray)- Onca Yoksulluk Varken
Herman Melville - Katip Bartleby

  • Amaranta ursula  (24.03.24 21:54:00)
Hamdi Koç- Ciplak ve Yalniz
Muhtesem otesi, yazarin alametifarikasi, asiri kivrak bir dilin ornegi. Hastasiyim.

  • mor oje  (24.03.24 22:21:40)
Okumadım, ama merak ediyorum:
Nihal Atsız - Ruh Adam

  • auroraaurora  (25.03.24 08:47:43)
ernesto sabato - tünel
cobo abe - kumların kadını
buzatti - tatar çölü (kişisel favorim)
tanizaki - anahtar
hasan ali toptaş - uykuların doğusu (yazardan bağımsız eser güzeldir)
hesse - bozkırkurdu
  • lapetite  (25.03.24 17:06:42)
nahid sırrı örik'in bütün romanları.. başta Sultan Hamid Düşerken ve kıskanmak. enfestir

  • kel aynak kusu  (25.03.24 17:38:45)
  • jackyr  (25.03.24 17:45:05)
Erendiz Atasü - Dagin Öteki Yüzü
Ferit Edgü - Giden Bir Kedinin Ardindan
Mehmet Günsür - Iceriye Bakan Kim
Halikarnos Balikcisi - Mavi Sürgün
Kemal Bilbasar - Denizin Cagirisi
Vüs'at O. Bener- Dost - Yaşamasız
Feyyaz Kayacan - Siginak Hikayeleri

roman ya da öykü. kiyida kösede kalmis harika kitaplarin isimleri.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (25.03.24 18:11:48)