nereden ev alınmalı?

ankara’yı hiç bilmiyoruz haziran-temmuz gibi yeni bir başlangıç yaparak ankara’ya taşınma planımız var. bundan sonra bütün hayatımızı Ankara’da geçireceğimiz için ev almak istiyoruz.

eşimin işi ankamall tarafında(mesai vs gibi derdi yok) ben çalışmıyorum ama ben de iş bulabilirsem çalışmak istiyorum(endüstri mühendisiyim).eşim nerdeyse her ay 1-2hafta şehir dışında olucak.yalnız kalacağım için güvenilir bir mahalle olmalı, yürüyerek alışveriş vs halledebilmeliyim ve ulaşım olarak kolay olmalı. (bütçemiz 5) ankaralılar bize yardımcı olur musunuz?

Çiğdem Mahallesini tek geçerim.
Emek, Bahçelievler güvenli yerlerdir ve Ankamall a yakın.

  • ankarakecisi  (24.03.24 15:46:11)
bir sure kirada yasayip sehri kesfedin sonra alirsiniz :)

  • The_Lollok  (24.03.24 16:15:50)
emek-bahçelievler'i öneriyorum ben de. 5'e ev bulursunuz ama eski olabilir. yine de ulaşım açısından çok iyi, güvenli, semtten çıkmanıza da gerek yok. her şey elinizin altınca olacak.

  • noxie  (24.03.24 16:51:22)
birlik mahallesi, çankaya. 365 avm ve file market arasında kalan bölge çok iyidir.

  • zeleno  (24.03.24 17:46:24)
yaşam tarzınıza ve politik görüşlerinize göre değişir. bütçenize uygun ve istediğiniz şekilde bir ev bulabilir misiniz bilmiyorum ama sırasıyla; ayrancı, aziziye, güvenevler, remzi oğuz arık, bahçelievler, yukarı bahçelievler, harbiye, küçükesat, emek, esatoğlu, gaziosmanpaşa, mustafa kemal, çiğdem, işçi blokları, ümit ve koru mahallelerine bakabilirsniz. ilk üç mahalle ankara'nın en yaşanılır mahalleleridir. geri kalanlarda sıra duruma göre değişebilir.

  • görünmezkaza  (24.03.24 17:47:05)
Yerliler yerine işi uzmanına bırakmanızı tavsiye ederim iyi bir gayrimenkul danışmanı sizi yönlendirebilir.

  • doharkoman  (24.03.24 18:35:29)
Görünmezkaza +1. Eşin işyerine çok yakın olsun, sakin bi mahalle olsun denilirse gazi mahallesine bakılabilir. Ayrancı en güzel semt ama :D

  • glamdr1ng  (24.03.24 18:37:43)
Çiğdemi de asla önermem bu arada. Toplu taşıması kötü. Yürüyüşle market imkanı kısıtlıydı 6 sene önce. Köpekten korkuyorsanız daha da beter bi yer. Odtü ormanlarındaki köpekler acıkınca mahalleye dalıyorlar

  • glamdr1ng  (24.03.24 18:39:52)
@the lollok kira hiç düşünmüyoruz senelerdir sürekli taşınan bir çift olarak bir taşınmayı daha bünyemiz kaldırmaz.

arkadaş ağırlamayı çok seven, alkol alan, cehapeli bir çiftiz :)
  • melodi  (24.03.24 19:21:09)
cayyolu

  • robert bosch  (24.03.24 20:45:55)
40 yıllık Ankara'lı biri olarak görünmezkaza +1000 bizde ayrancı'da oturuyoruz, başka bir yerde oturmak istemem

  • mirty  (24.03.24 21:30:27)
Ayrancıya yoğunlaşın hocam o zaman. Lokantası, kahvecisi, meyhanesi, atölyesi her şeyi yürüme mesafesinde. Biraz daha param olsaydı oralara bakacaktım ama küçükesat tarafına geldim :D metro falan yok ama diğer özellikleriyle fazlasıyla kompanse eden bi yer

  • glamdr1ng  (24.03.24 22:00:21)