Katta oyun oynayan çocuklar

İyi günler dilerim. Katta 4 daireyiz ve karşı daire ve çaprazımdaki dairenin çocukları sürekli katta oyun oynuyorlar, tablet skuter. Ailelere bildirdim önce alıyorlar sonra 2 hatta sonra tekrar aynı olayları yaşıyoruz. Çözüm için artık çirkinleşme yapacağım bu gidişle.

Ok. Tesekkurler haber verdiginiz icin. :)

  • mor oje  (23.03.24 15:01:47)
Valla komşum ramazan günü bunun için kalp kırmaya gerek yok. Çocuk bunlar napalm dövelim mi sövelim mi laftan anlamıyorlar işte sen hiç çocuk olmadın mı sokağa göndersek sapığın biri minibüse atıp kaçırıp tecavüz eder diye korkuyoruz komşum önümüz bayram yüz yüze bakıyoruz.

  • gece abisi  (23.03.24 15:15:46)
Hocam güvenlikli, çocuk oyun alanı olan bir sitede oturuyorum. Evde hiç sesim çıkmıyor iken kapı önünden gelen uğultular, çığlıklar yüzünden rahatsız oluyorum. Alın evinizde oynatın dedim geçen hafta,
Sonuçta ortak alanda kimseyi rahatsız etme kimsenin haddine değildir.

  • tolgan  (23.03.24 15:32:17)
Üzgünüm ama tecrübelerime dayanarak söylüyorum oradan taşınmanızdan başka çare yok çirkinleşsenizde düzeleceğinide sanmıyorum canınızı sıktığınızla kalırsınız maalesef Türkiye'de ebeveynler çocuk yetiştiremiyor

  • doharkoman  (23.03.24 17:50:08)
Ne kadar sinir bozucu olduğunu hissedebiliyorum. Yaşam kalitesi yüksek ya da daha düşük bir yerde de olsa komşuluk şans işi. Bunun nerede yaşadığınızla alakası yok, toplulukla yaşamayı bilen, öğrenmiş insanla alakası var. Aklı başında insanlar tarafından yapılmaması gerektiğine karar verilmiş, hoş olmadığı ve rahatsız edici olduğu düşünülen bir konuda/davranışta birisini uyarmam gerekiyorsa artık uyarmıyorum, bu konuda çok yoruldum çünkü karşımda bunu anlayabilecek bir insan yok. Öyle olsa zaten yapmazdı veya buna izin vermezdi. Önceden benzer bir durumda aileleri uyardım, dediğiniz gibi bir süre sonra durum tekrarladı. Binanın çok yakınında yürüyüş ve çocuk parkı da vardı. Baktım bu durum tekrarlıyor direkt çocukları uyardım; güzelce neden onlar için ayrılmış alanda oynamaları gerektiğini, sesten rahatsız olduğumu anlattım. Uzun bir süre gelmediler sonra tekrar geldiler mi bilmiyorum çünkü taşındım.

  • Selektivite  (23.03.24 18:26:54)