seçimlerden sonra araç fiyatları?

seçimlerden sonra araç fiyatları ne olur sizce?

artar

  • jelly bear  (22.03.24 18:41:22)
Artislar basladi bile. Secim sonrasi da artar.

  • mor oje  (22.03.24 19:06:05)
mantık olarak döviz bazında sabit kalması gerekir.
sıfır araçlar için geçerli bu.

ikinci elde ise resesyon gereği talepde düşüş olacağından acil satışlarda dolar bazında düşüş olacaktır,
fakat enflasyon oranında artışın da mecburi olacağını unutmamak lazım.
  • mhm  (22.03.24 22:15:30)
Sıfır araçlar her ay 50bin 100bin artıyor zaten. Ama kredi verilmeyince satışlar düşerse belki kampanya falan yaparlar kendileri taksit yaparlar ama o zaman da tabi yine fiyat artar.

  • gece abisi  (22.03.24 22:17:02)
dolar - euro artışı oranında artar , ancak artacak demek yeterli satış olacağı anlamına gelmiyor.
Faiz yüksek kalmaya devam etttiği sürece bayiler istedikleri satış miktarına ulaşamayacak, kredili satışlar azalacak., bayiler satış hedeflerini yakalayamayınca kampanya vb. yapıp satmaya çalışacaklar.

Ama olurda nasa tekrar geri dönersek, o zaman senaryo hepten değişir.
  • Rao  (22.03.24 22:32:41 ~ 22:33:45)
nominal olarak artar

enflasyona göre düşer

dolara göre düşer

ps. şimşek görevden alınırsa rokete biner gider

ekleme: dolar bazında sabit kalması lazım diyen bi arkadaş olmuş. faizler düşük tutulduğunda dolar bazında x2 x3 yaptı araba fiyatları. haliyle faizler artınca da dolar bazında düşecek

sıfırlarda da indirim kampanya olmadığı gibi şirketler karlarını artırdı, dolar bazında pahalı verdikleri gibi bir de elden para aldılar kayıt dışı

artık yatırım olayı kalmayacak
  • gurur  (23.03.24 12:20:55 ~ 12:22:55)