protez bacaklı adama yardım etmek istiyorum

selam, uygun başlığı seçemedim ama durumu şöyle açıklayayım: işe giderken bazı günler protez bacaklı bir adamı yere oturmuş mendil satarken görüyordum. bir gün kendisine gidecek yeri olup olmadığını, neyle nasıl geçindiğini sordum. adamcağızın emekli olmasına 3 yıl varmış ama bacağını kaybedince bu duruma düşmüş. cimere yazmış malulen emekli olabilmek için ama olumlu bir cevap gelmemiş. belediyenin yaptığı aylık erzak yardımı vb şeylerle hayatını idame ettiriyormuş. bu adama yardımcı olmak istiyorum, bilgilerini aldım. sizce ne yapabilirim. etrafımdaki insanlarla aynı zamanda cimere yazsak biz de mesela ciddiye alınır mı?

bir sürü dernek var. adamın kaydını yaptırabilirsin.

  • gabe h coud  (20.03.24 21:29:46)
ahbap’a sorabilirsin

  • baldan kaymak  (20.03.24 21:35:58)
aynı şekilde, video çekip ahbap dan destek alabilirsiniz.

  • Rao  (20.03.24 21:44:33)
Sorunuza daha öncede yazdım ama mesajım anlamsız bir biçimde silinmiş. Belirtmiş olduğunuz kişinin yardıma muhtaç olduğunu düşünmüyorum.

  • doharkoman  (20.03.24 21:54:02)