[]

Kaşındığını düşündüğümüz muhabbet kuşuna Vilmectin uygulamak

Sorumuz basit. Biraz fazla kaşınıyor gibi geliyor. Dış parazit olarak 2 ayda 1 damla Vilmectin uygulasak sorun olur mu? Amcasının veteriner olduğunu söyleyen arkadaştan böyle bir öneri gelince buraya sorayım dedim.
 
dış parazitler zehir türevleridir veteriner fiziksel muayene yapmadan ilaç kullanmayın, kuşlar günlerinin %70'ini kaşınarak tüylerini düzelterek geçiriyor.
parazit ilaçları örneğin kedilerde kilo başı hesaplanır, fazla verilirse zehirler gibi detaylar var o yüzden veterinere gitmeden anamnez alınmadan ilaç kullanmayın.

  • eja  (20.03.24 15:09:59) 
Zemine birinci hamur bir kağıt ser. Kaşındığında kırmızı çok çok küçük, minicik böcekler dökülüyor mu diye bak.


  • Mirket  (20.03.24 16:45:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.