[]

Kediler İçin GPS Takip Cihazı

Merhabalar,

9 yaşında bir kedim var, dışarıyı çok seviyor ve ben de kısıtlamak istemediğimden dışarı çıkmasını sağlıyorum. Çıkıyor, bir süre sonra kendisi geri geliyor.

Ancak bazı sağlık ve tehlike durumlarından kaynaklı aklım onda kalıyor elbette, bu sebeple de bir GPS cihazı ile potansiyel tehlikelere erken müdahale etmek istiyorum.

Apple ya da Samsung'un bu konuda uygun ürünleri var ancak sadece o marka telefonlarla entegre kullanılabiliyor. Telefonum bu iki markadan olmadığı için doğru ürünü bulmakta sıkıntı yaşıyorum. Apple ya da Samsung gibi koşulları olmayan kaliteli bir cihaz öneriniz varsa paylaşmanızı rica ederim.

Şimdiden teşekkürler.

 
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Ürünün sadece Samsung cihazla çalıştığı bilgisini alıyordum hep.

Peki, bahsettiğiniz gibi bu iş için üretilmiş önerebileceğiniz bir ürün var mı?
  • lynch lynch  (19.03.24 15:25:56) 
Köpeğim için Apple AirTag kullanıyorum. Samsung Galaxy SmartTag2'ye göre çok daha iyi olduğunu söylüyorlar ama bilemiyorum.

Bunlar GPS takip cihazı değil. GPS takip cihazlarının hem boyutu büyük, hem fiyatı biraz daha fazla hem de her ay cep telefonu faturası ödemek gerekiyor çalışması için. Pek olacak iş değil.

Ajan filmlerindeki gibi her an kedinin nerede olduğunu göremeyeceğinizi bilin. Sadece kaybettiğiniz zaman nerede aramanızın iyi olabileceğine dair bir ipucu veriyor. Bazen konum bilgisi yakınında bir telefon olmasına rağmen hemen değil 5-10 dakika sonra gelebiliyor vs.

Kedinin yakınında bir telefon varsa kısık da olsa bir ses çıkarması için komut da gönderebiliyorsunuz.

Tüm iPhone cihazlar mecburen bu sisteme dahiller ve AirTag'lerin yerlerini bildiriyorlar ama Android cihazlarda sistemin bu kadar iyi çalışmadığını okumuştum. Doğruluğunu bilemiyorum.

Kedinizin üstünde telefon numaranız yazıyorsa, çipi varsa son önlem olarak da bunu ekleyebilirsiniz. Tek güvenlik önlemi olarak bunu kullanmanızı önermem.
  • michael_knight  (19.03.24 15:37:15) 
Teşekkür ederim.

Anlaşılan bu konuda bize uygun bir cihaz yok.

GPS'ler dediğiniz gibi çok pahalıya mal oluyor ve de kedimin taşımasını istemeyeceğim kadar büyükler.

Kedim çipli ve telefon numaramın yazdığı bir künyesi de var ama kötü niyetli insanlar da var.

Sadece iphone ile çalışmıyor olsa hiç düşünmem AirTag alırım ancak başka da bir seçenek olmadığından SmartTag alacağız gibi duruyor.

Aydınlattığınız için teşekkür ederim.
  • lynch lynch  (19.03.24 15:54:59) 
  • gkhncnzdgn  (20.03.24 11:17:27) 
www.amazon.com.tr

bu ürünü düşünebilirsiniz . kayışları çıkartıp tasmadan geçirebilirsiniz
  • janavarorion  (20.03.24 11:40:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.