Şuraya Nasıl Park Edebilirim?

i.hizliresim.com

Merhaba.
Apartmanın otoparkı asansörlü sisteme sahip. Girerken resimdeki gibi bir senaryo ile karşılaşıyorum. Çok dar bir alan olduğu için sağa doğru tek hamlede asansöre girmem mümkün değil. Daha emniyetli olduğu için hep arka arkaya girmeyi deniyorum ancak bu hem çok zaman alıyor hem de içeri girdiğimde asansörün düğmesi kapının diğer tarafında kalıyor ve yan koltuğa atlayıp akrobasi yapmam gerekiyor.

Benim buraya bir şekilde düz girmem gerekiyor. Ancak düz girince yan aynalar görüş vermediği için aracım ile asansör duvarı arasındaki yanal mesafeyi kestiremiyorum. Sensörler zaten hep ötüyor.

Temel sorun:
- Aracı doğrultup asansörü ortaladığımdan emin olamıyorum.
- Diyelim ki ortalayamadım ve azıcık dönerek girmem gerekiyor. İşte o anda aracın yan kapısını asansörün duvarına çarpma riski oluyor.

geçen yine sormuştun heralde. en sağlıklısı ileri gidip geri geri olacaktır. tecrübeli bir şoför olmadan dediklerini yapman zor. geri girmen demek aynalarla kolayca asansörü ortalaman anlamına gelir.

  • paintov  (19.03.24 01:59:16)
Yaklaşırken sol tarafa sıfırlayıp, Arabanın burnu asansörün kapısı hizasına gelince sağa kırarım. Yolun genişliğine ve arabanın dönüş çapına göre değişir duvara ne kadar yaklaşacağım ve ne zaman sağa dönmeye başlayacağım. O koridorda karşılıklı iki araba geçiyorsa kafadan girmek zor olmaz.

  • reactionic  (19.03.24 02:02:18 ~ 02:02:55)
  • thetruenorthstrongandfree  (19.03.24 02:16:20)
reactionic +1

sol tarafa sifira yakin gideceksin ki zaten senin tarafinda, aynalara bakmana gerek yok.
asansore geldiginde tam saga kiracaksin. kurtarmiyorsa tek manevra ile rahat girersin.
  • cooperr  (19.03.24 03:06:27)
Geri geri gir sence de. Çıkış kolay oluyor böylece. Düğmeye ulaşmak için de dr house'unki gibi bir baston işe yarer.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (19.03.24 07:17:44)
abi dümdüz gir ileri dogru git. sonra direksiyonu iyice saga cevir geri geri git. azıcık gir. direksiyonu iyice sola cevir duvara kadar git sonra saga cevir geri geri git. böyle böyle gireceksin. 1 aya iyice alışırsın.

  • sizofren06  (19.03.24 10:11:40)
Disarida buna benzer bi pratik alani kur duba gibi biseylerle, 10-20 kere dene orada ondan sonra girersin

  • The_Lollok  (19.03.24 11:21:51)
Bu tarz yerlere ve dik olarak park edilen her konuma geri geri gelerek park edilmesi gerekir. Eğer asansör kapısı iki taraftan da açıldığını sanmıyorum. Tuşların yeri mantıksız. Yine de önce burun olacak şekilde girip geri geri çıkmak istiyorsanız tamamen tecrübe konusu. Başlarda biraz zorlanıp biraz küfür ettikten sonra alışacaksınız. Şu an aracın boyutları da 3B konumlandırma konuları da yeni sizin için. Normal bunlar.

  • nawar  (19.03.24 12:01:54)