apple'ın reklam politikasını şikayet etmek istiyorum.

komik gelebilir ama tak etmiş durumda.

işim gereği haftada 6-7 uygulamayı test etmem gerekiyor. onun haricinde de sıkı bir oyun ve uygulama kullanıcısıyım. internet bağlantılı kullanırım %90.

ancak oyunlarda veya uygulamalarda çıkan reklamlar artık asabımı bozdu.

- 5 saniye içinde reklamın kapanacağı sayacı çıkar, 1'den sonra hemen çarpı çıkmaz 2-3 saniyelik animasyon gelir
- bazen çarpı çıkıyor çarpıya basıyorum sanki ekrandaki "indir" butonuna basmışım gibi appstore'a yönlendiriyor! hayır ben çarpıya bastım anasını satayım ya, elimdeki cihaz iphone 15 pro bu telefon ile hassas çizim bile yapıyorum ama kocaman çarpıya basmaya gelince mi davarlaşıyorum?

bu ve nicesi. cidden hakkımı aramak istiyorum. 10 saniyede bir bile reklam koysun uygulamalar ona şikayetim yok. kullanmam ya da satın almam, almışsam da iade ederim bu kadar basit. ama diğer şeylerde aptal yerine konulmak sinirlendiriyor cidden.

apple'ın kendisine uzunca mail yazmak istiyorum ama kaale alınır mı? değilse başka ne yapabilirim? eu'da oturumum var oradan da şikayet edebilirim ama bişeyler yapmak istiyorum cidden.

İyi de o app leri indirip kurarken zaten bu tarz şeyleri kabul etmiyor muyuz?( Sözleşme onay vs çıkıyor kurulumda ya hani onu kastediyorum). Yani sözleşmede yazmıyorsa anlarım ama reklam gösterecek uygulama kullanıcı sözleşmesine yazar bunu zaten. Bu durumda neyi nasıl şikayet edeceksiniz anlamadım

  • yazdonumu  (17.03.24 19:25:05)
Sizi inanılmaz iyi anlıyorum, ben de yapmıştım, öylesine "sizi anlıyoruz" temalı hazır metin gönderdiler. Reddit'te falan da birçok insan deli olmuş vaziyette bu konularda.

Ayrıca o berbat tasarımlı reklamlar elinizde iphone 15 de olsa bir milyoncudan telefon almış da onu kullanıyorsunuz gibi hissettiriyor.

Reklam konusunda hem içerik, hem sıklık hem de tasarım konusunda belli standartlar şart. Büyük ihtimal AB'nin falan el atmasını bekleyeceğiz buna da :D

Bir şey çıkmaz ama siz yine de şikayet edin.
  • akhenaten  (17.03.24 19:45:16)