bi erkek karısına böyle şaka yapabilir mi?

evlendiğimiz ilk yıllardaydı, eski eşim (hala boşanamadık) bana “ben iş gezisine gittiğimde sen sütçüyü eve alır çocuk yaparsın” gibi bi şaka (!) yapmıştı. ben çok şaşırmıştım tabii, bu şaka mı şimdi diye. böyle densiz densiz şakalar yapıyordu, bir kere araç bir yere sürtmüştü, “sen sürtüksün, sürtüklerin arabası sürter” falan demişti. bunun gibi çok şey var. bu adam normal değildi, di mi?

normal değil.
evlenmeden önceki ilişkinizde bunları yapmıyor muyudu?

  • saturn  (15.03.24 20:37:40)
ben 21 yaşında olduğum için biraz (!) salaktım, anlamıyordum @saturn

  • deartheodosia  (15.03.24 20:38:09)
biraz aptal bence. 'saka'nin iki tarafa da komik olmasi lazim. yetiskin yasa gelip bunu kavrayamamisin zekasindan suphe ederim.

  • hot potato  (15.03.24 20:45:07)
normal değil

  • benarrivo  (15.03.24 20:45:54)
mizah zekanın zekatıdır diye bir laf var islami değil biraz düşününce çok güzel bir söz

yani bir insanın bu kadar düşük bir şaka anlayışı varsa onun hakkında başka konularda da fikir verir
  • grimavi  (15.03.24 20:54:28 ~ 21:19:46)
Hay amk, çok komiq aq... Zekasız

  • abuzer  (15.03.24 21:13:30)
ciddi misin? çok geçmiş olsun. her biri ayrı travma. keko kocanın neresinden dönsen kardır. bu insanlar evleniyor, gerçekten hayret ediyorum. evlenmeyi geçtim, sürdürebildiği herhangi bir ilişkisinin olmaması lazım. sabit bakkalı bile yoktur.

  • gabe h coud  (15.03.24 21:15:02)
her ikisi de ağır ama ikincisi çok daha ağır.
insan olan değil karısına, sevgilisine, arkadaşına bile demez, dememeli.

merak ettim, evlendikten sonra bunu diyebilen biri, evlenmeden önce bunları yapabileceğine dair hiç sinyal vermedi mi? hiç "acaba" dediğiniz bir an olmadı mı?
  • tabudeviren  (15.03.24 21:39:25)
Toksikolojiye giriş resmen.

  • rock n roll  (15.03.24 21:56:22)
Karısı rahatsız oluyorsa yapamaz. Yoksa çiftlerin aralarındaki espri kalitesi ya türü bizi ilgilendirmez. Buradaki kilit nokta sen ve ikinizin espri/komedi dinamiği. Sen bundan rahatsız olmayıp aynı türde espri yapıyor olsaydın burada dehşete düşen hassas arkadaşlara, gökten düşen 3. elmayı yemek düşerdi. Hatta bundan çok daha ağırlarını(?) karşılıklı olarak gülerek yapan (hatta arada bizim de dahil olduğumuz) evli çift arkadaşlarım var. Gayet mutlular.

Bu arada ağır falan olup olmamasından ziyade komik değil bence.

@hot potato +1
  • nawar  (15.03.24 21:58:56)
ayrıca bir şey aldığımda/yaptıracağım zaman “yeni kocan için mi” diyordu.

  • deartheodosia  (15.03.24 22:09:26)
Söylediklerinde ortak bir nokta var. Hepsinde sizi başka bir erkekle birlikte düşünmüş. Bastırılmış bir fantezi olabilir. Sapķınlık olduğu için normal değil.

  • dissendium  (15.03.24 22:37:51)
Tabi ki normal değil de bana biraz sapıklık var gibi de geldi sanki ağız arıyor gibi. Evet filan desen devamı gelecek gibi. İğrenç ya. İyi ki kurtulmuşsun bundan.

  • Gradient_tabanlı_mor  (15.03.24 22:48:04)
bu bastırılmış cuckold'luk veya gavatlık değilse nedir bilemiyorum. Ha ikinci ihtimal, kendini küçük görüyorsa ve içinden "bu kız niye beni seviyor yav" diyorsa öyle bir gelecek projeksiyonu yapıyor olabilir. Her iki durumda da sıkıntılı bence.

  • nhk ni youkosu  (15.03.24 23:03:26)
yuh ya
ya karakteri olgunlaşmamız birisi ya da cuckold.

  • nuisance2  (15.03.24 23:08:48)
Yapamaz ve yapmamalı ama bu toplumda densizlik hadsizlik yozlaşma öyle bir safhadaki herşey normal karşılanıyor hatta yanlışı kınayanlar kınanır hale geldi. Bu arada yazdığınız ifadeler aynı zamanda hakaret suçuna konu olabilir diye düşünüyorum.

  • doharkoman  (15.03.24 23:27:16)
Umarim bosanmaniz bir an önce sonuclanir <3

normal degil, komik degil... ya cok saygisiz ya da en iyi ihtimalle manyak.
  • chihirovekohaku  (15.03.24 23:39:59)
Bana yaşlanınca tacizci olacak, amigdalası çalışmayan biri gibi geldi

  • durgunfoton  (16.03.24 00:03:44)
İçten içe kendisini aldatmanı istiyor gibi geldi

  • olaylar olaylar  (16.03.24 00:08:16)
normal mi diye sorulması bile anormal olan bir adam.

  • odiyus  (16.03.24 00:54:56)
Cinsel sorunları olduğu ortada. Bu tipler gözü açılmamış saf kızlarla evlenirler.

  • anais  (16.03.24 01:30:16)
"Aman canım bunda ne var" denecek türde sözler değil, resmen bilinçaltını bilinçlice ortaya koyuyor. Psikolojik şiddet uyguluyor.

  • muhayyer divan  (16.03.24 03:31:55)
iki kişinin özelinde yaşanan şeyler bunlar,öyle olunca ilişki dinamikleri de çok farklı ve benzersiz oluyor, aranızda sadece ikinizin anladığı bir mizah tarzı geliştirmediyseniz, bu şakalara katlanmak normal bir durum sayılmaz:) ama eğlenerek yaptığınız şakalarsa çok daha tuhaf şakalar o ilişkide sıradan sayılabilir. yargılamak bana düşmez diyip giderim.

  • aslan2  (16.03.24 13:59:29)
@nawar çok güzel bir ayrıntı yakalamış.
Şaka iki kişiliktir. Şaka yapılan kişinin o an verdiği tepki önemli.
Bana bir daha bu tarz şeyler söyleme mi dedi.
Kıkırdayıp Ayy Çok hoşsun mu dedi.
Tebessümle mi karşıladı, kızdı mı?
O da ona en az aynı seviyede bir başka sözle mi karşılık verdi.
Bunları bilmeden yaptığımız yorumlar havada kalıyor.
Ben elşer arasında bu tarz şakayı yakıştıramam.
Ben insana küfrü de yakıştırmıyorum ama ağzından küfür düşmeyen insanlar da var.
Her ailenin dinamiği farklı. Yorumlar havada.
  • Mirket  (16.03.24 15:31:20)
Aptalmış

  • basond  (16.03.24 22:00:08)
Kesinlikle normal ve saka dedigin sey zaten böyle olmali.

  • Yourcousinmarvinberry  (17.03.24 22:02:25)
gavat ve cuckoldcu olduğunu düşünürüm o lafları tek tek müsait yerine enjekte ederdim.

  • Hallegadola  (18.03.24 09:06:44)
manyak galiba

  • sanguine mcqaer  (18.03.24 09:44:31)
mehmet ali erbil yıllarca böyle şakalar yaptı ve türk halkı anırarak güldü. adama küfretmeyen yorumlara tik koymayınca senin de az olmadığını düşünüyordum. üste çıkmak için yapmayacağın yok gibi.

  • geveze yazar  (05.04.24 16:09:35)
Normal değil. Böyle şaka mı olur? İnsan eşine sen sürtüksün mü der?

Umarım kısa zamanda boşanırsınız.
  • drako  (05.04.24 17:12:05)
adamın şüphelendiği,geçmişte veya mevcut dönemde rahatsız olduğu bir şey yapmışsanız bunu ima ediyor olabilir mi?direkt söyleyip soramadığı için böyle saçma şekilde rahatsız edici şeylerle ima ediyor olabilir.bu durumda bile yanlış ama asla böyle bir şey yoksa tedavi olması gerekiyor insan sevdiğini bu cümlelerin öznesi yapmaz.

  • ercu cozer  (05.04.24 18:35:35 ~ 18:37:34)