yaralı bölgeye uygulanacak jel ve kremlerle ilgili

10 Şubat'ta kaşımın üst bölgesinde bir yarılma meydana geldi.

5 tane dikiş atıldı.

18 Şubat'ta dikişler alındı.

O dönem muayene olduğum doktorlar, dikişler alındıktan sonra, yaralı bölgeye, günde 2 kez CONTRACTUBEX uygulamamı istedi. Bunun yeterli olduğunu söylediler.

Yaklaşık 1 aydır, düzenli olarak, günde 2 kez CONTRACTUBEX uyguluyorum.

Dün kontrol için gittiğim başka bir Cildiye hekimi ise, FİTO 40 GRAM KREM ve BEPANTHOL ANTİ SCAR JEL yazdı ve bunları kullanmamı istiyor.

Benim bu noktada iyice kafam karıştı.

Her doktor farklı bir jel ve krem veriyor.

Sizce bu aşamada ne yapmalıyım?

Bu 3 ilacı da aynı anda kullanmak daha mı mantıklı olur?

Ben daha önceki duyurunuzda fito önermistim kullanmamissiniz simdi bisey diyince dediklerimize güvenip yapacak misiniz asdad

Doktorunuza güvenin dediklerini yapin
  • eja  (15.03.24 06:47:56)
@eja;

:))) estağfurullah güvenmemek değil de son gittiğim doktora kadar diğer doktorlar FİTO kullanmamı önermemişti.

FİTO'nun, CONTRACTUBEX ile birlikte kullanımının nasıl olacağı konusunda bir bilginiz var mı?

diğer duyruda ilk olarak MADECASSOL'u önermişsiniz. FİTO ile MADECASSOL arasında çok bir fark var mıdır?
  • istististist  (15.03.24 07:09:22)
parol da ağrı kesici majezik de ağrı kesici. kimi doktor parol yazar kimisi majezik. bunda bu kadar kafa karıştırıcı bir durum yok aslında. 3. bi doktora gitseniz o da apranax yazabilir.

eczacına danış, sorun olmaz derse üçünü birden kullan.
  • elorelia  (15.03.24 11:33:17)