Benim HGS'yi başkası kullanıyor ?

Merhaba.
Geçen sene aracı sattım ,3 ay sonra başka araç aldım.Aldığım gibi HGS'yi yeni aracın plakasına kaydettirdim.Bankadan aldım ,hesaba bağladım, herhangi bir etiket vermediler.Buraya kadar normal.Tamamen tesadüf eseri HGS kayıtlarına bakarken Sapanca,Yavuz Sultan Selim köprüsü gibi aslında hiç geçmediğim yerlerden geçtiğimi gördüm.Karayollarını aradım 54 plakalı bir araç ile örtüşüyor dediler.Sattığım araçdaki HGS yi sökmedim ve evet sattığım aracın plakası buydu.E devletten HGS kaydına baktığımda 21/06/2023 tarihinde güncelleme diyor.Tarih tutuyor yeni aracı bu tarihte aldım ve HGS kaydettirdim.Ancak "hesap açılış tarihi" kısmında 23/12/2024 diyor.Bu neyin tarihi anlamadım.Velhasıl Karayolları Bankayı ,Banka Karayollarını suçluyor.2.000 TL gibi bir kaybım söz konusu.
HGS yi iptal ettirdim ama hangi kurum suçlu çıkaramadım.

Var mıdır bilgisi olan ?

Benim aldığım bir araba için kayıtlı olan HGS'yi eski sahibi iptal ettirmemiş. Ben de HGS almıştım aynı araç için.
İki hesap da aktif olarak çalışıyormuş.
Arabayı aldığım adam aradı 8-10 ay sonra, dedi ki sizin geçişler benim kredi kartımdan düşüyor. Ne kadar düştüyse adama parayı gönderdim. Çok da ayıp bir şey değil bence. Ben normal karşıladım yani. Siz de sattığınız kişiye ulaşabiliyorsanız bir görüşebilirsiniz.

Ben durumu fark etmemiştim çünkü benim hesabımdan da para düşüyordu. Sonradan kayıtları karşılaştırdık, aynı gün bir yere giderken benim hesaptan, dönerken eski sahibinin hesabından düşmüş tamamen random olarak.

Bu arada etiketten ziyade plakadan da okuyor her türlü.
  • burfak  (14.03.24 07:43:06)
yeni aracı alana kadar hgsyi iptal ettirmediniz / değiştirmediniz, ve eski araçla yapılan geçişler bu üç ay içinde olmuş değil mi? bence bu durumda banka veya karayollarının yapacağı bir şey yok. arabayı sattığınız kişiye ulaşıp geçiş ücretlerini isteyebilirsiniz, başka da yapacağınız bir şey yok gibi.

  • inheritance  (14.03.24 08:36:40 ~ 08:37:38)