[]

Elektronik proje örnekleri

Mesela cad dosyası arayan bir kişi grabcade bakabiliyor.
Yazılım örneği bakan kişi githuba bakabiliyor.

Elektronik devre ve yazılım tasarlayan bir kişi nereye bakmalı örnek bir database mevcut mudur ?

 
Basit devreler için: www.tinkercad.com


  • limonlu eksi  (12.03.24 00:29:16) 
Piyasada bir çok eşlenik devre ve komponent varyasyonu olduğu için bir db bulmak zor. Yine google dan ...+circuit ya da ...+schematic şeklinde aratmak en iyisi.


  • o kadar da degil aga  (12.03.24 01:27:59) 
"reference circuit designs" kelimeleriyle arayın.

Yanına da yapmak istediğiniz devreyle ilgili anahtar kelimeleri eklerseniz sonuç alırsınız.
  • alfired  (12.03.24 08:57:25) 
Entegrelerin datasheetlerinde referans uygulama dizaynları ve örnekler oluyor


  • reactionic  (12.03.24 12:34:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.