Kitaplarımı nasıl satabilirim?

Bir daha okuyacağımı/işime yarayacağını düşünmediğim kitaplarımı elden çıkarmaya çalışıyorum.Bunlar altı çizilmeden okunmuş çiziksiz, kırışıksız, hasarsız yeni kitaplar. Popüler kitaplar da değiller. İyi bir okurum.

Her kitap herkese hediye edilmiyor, kütüphaneye bağışlayayım birileri faydalansın diye dünya kadar kitap verdim. Sistemde arıyorum, çıkmıyorlar. Kim bilir nerede, hangi depoda çürüyorlar. Dolap'ta birkaç tane sattım, çok uygun fiyatlara. Ama bu komisyon soyguncusu şirkete para kazandırmak istemiyorum artık. İki kitabı 180'e koyuyorum, 63 lira komisyon kesiyor. Karşı taraf da komisyon ve kargo fiyatı ödüyor. Hediye ederim daha iyi.

Ne yapayım kitaplarımı, ne tavsiye edersiniz?

Face veya bulabilirseniz whatsApp grupları üstünden satın, ikinci el kitap alan satan yerler ve sahaflarla bakın.

Kitap herkese hediye edilmiyor doğru.Hediye edeceğiniz de kitabın konusuna yakın işi olan birileri olmalı öncelikle.
  • diyecevaplandı  (10.03.24 18:42:10)
@diyecevaplandı Elimde sosyoloji, psikoloji, edebiyat çalışanların işini görebilecek kurgu dışı kitaplar var. İhtiyacı olana uygun fiyata gitsin istiyorum.

  • yarmasimo  (10.03.24 18:46:22)
@yarmasimo
face grupları öne çıkıyor burada.

Daha geçen günlerde face grubu üstünden kitaplarımı aldım.
satıcı komisyona takılıyorken
ben de alıcı olarak 100tlye aldığım kitaplara 84 TL kargo tutarı verdim.
Tamam maliyetler arttı ama bu kadar tutması imkansız.
öyle büyük hacimli bir kargo da değildi.
  • diyecevaplandı  (10.03.24 18:59:33)
Facebook sistemi üzerinden mi satıyorsunuz, komisyon alan bir uygulamama mı var orada? Kargo fiyatlarını düşünüp uygun tutmaya çalışıyorum fiyatları. Ptt kargo yüzünden artık kitap göndermenin de ucuz yolu kalmadı. Çok da uğraşmak istemiyorum. Ölücülerin değil ihtiyacı olanların almasını istiyorum sadece. Bu yüzden çok ucuza satmak istemiyorum.

  • yarmasimo  (10.03.24 19:12:29 ~ 19:14:31)
burada liste ile paylaşılıp satılan arşivler gördüm. siz de listesini yazarsanız isteklilerin kitaplara erişimi açısında kolay olur.

  • erty_ksk  (10.03.24 19:32:12)
bazı sahaflar düzenli olarak sizin gibi insanlardan kitap alıp mezatla diğer kişilere satıyorlar. bu şekilde ilgili olan kişiye de ulaşmış oluyor. orada da bir komisyon var tabii ama yüksek bişey değil. benim de öyle satmışlığım var ama uzun zaman oldu, o yüzden komisyon oranını bilmiyorum. mesela gezegen sahaf her haftasonu 2 gün düzenli olarak youtube'dan böyle satışlar yapıyor. istersen iletişim için bilgi de verebilirim.

  • tepedeki psychedelic adam  (10.03.24 22:14:54)
@yarmasimo
ben facede alıcıyım daha çok.
güven esaslı alış veriş yapıyorum.
paranın uçma riski var tabi.
Ama bir kaç yüz lira için tanınmış bir satıcı bunları kolay kolay yapmaz.

Satıcıların ilanları altındaki yorumlarına referanslarına bakıyorum. Hepsi bu.
  • diyecevaplandı  (10.03.24 22:54:30)
Gardrops komisyonları daha uygun dolap. göre

  • mellifica  (11.03.24 02:55:37)