Doları nasıl veya nereden alayım?

Merhaba bu hafta içerisinde elime bir miktar türk lirası geçecek. Dolara çevirmek istiyorum hemen. Kısa vadede bozma gibi bir durumum olmayacak. Nereden almak/çevirmek mantıklı, hangi yolları uyguluyorsunuz?
Midas nasıldır? Yüksek makas yok sanırım. Teşekkürler.

en güzeli ankara/kızılay gibi yerlerdeki dövizciler.

  • summerjam0306  (10.03.24 17:37:27)
Teşekkürler. Fiziksel harici olsa daha iyi olabilir benim için, saklama problemi var.

  • applebite  (10.03.24 17:45:54)
fiziksel harici niye olsun ki? dovizciden alip bankaya koyuver iste. saklama yok.

  • hot potato  (10.03.24 18:00:10 ~ 18:00:34)
@hot potato
Banka kasası kiralamaktan mi bahsediyoruz yoksa dovizciden alıp vadesiz döviz hesabında dolar tutmaktan mı? Kasa maliyetini de düşünerek fizikiyi düşünmek istememiştim ama vadesiz hesap da çok aklıma gelmedi, çekerken makas olabilir diye?

  • applebite  (10.03.24 18:31:22)
En guzel dovizciler +1, Vadesiz hesaba yatirmak. Cekerken dolar cekip gidip elden bozdurdugunuzda makas sorunu olmuyor.

  • The_Lollok  (10.03.24 18:50:38)
hocam git tebde iş bankasında ya da hangi banka varsa elinde ondan döviz hesabı aç. Dövizi aldıktan sonra lazım olunca bankaya gidip 1000 usd çekmek istiyorum dediğinde sana çıkarıp dolar veriyor zaten?

Yani gram altın gibi makastan gol yemiyorsunuz. Hoş gram altını da kuveyt türkten alırsan fiziki olarak teslim alabilyorsun ( gram başı ufak bir komisyon ödeyerek).
  • bu yolun yolcusu  (10.03.24 21:16:31)
valla bence en mantıklısı bir kripto hesabından usdt almak. istediğiniz saat bozarsınız alırsınız ve bankaların saçmalıklarıyla muhatap olmak zorunda kalmazsınız.

  • red g  (11.03.24 12:39:39)