ev kirası ödemeyen yaşlı çift aylık kaç tl’ye geçinir

ev kirası ödemese, yaşlı olsalar, arabaları var ama gezmeyi çok sevmiyorlar. ortalama ne kadar bir aylık gelir yeterli olur?

25k

  • rentts  (10.03.24 14:02:58)
yaşlı iseler çok giyim kuşam, kuaför vs masrafları olmaz. gezmeyi de sevmiyorlarsa bence 20k rahat yeterli olur.

  • mustafakesekci  (10.03.24 14:35:11)
10k yla bile geçinirler. bu yaştan sonra sebze ağırlıklı beslenmeliler zaten. et haftada 2 kere tavukta 1 kere yeter. haftada 3 kez bakliyat 1 kez de hamur yeseler geri kalan günde mevsim sebze yemeği. ve ara öğün olarak meyve mevsiminde yetişen. ve isteğe bağlı türk kahvesi. biz yaşlımıza böyle bakıyoruz. yemek masrafları bizden. maaşının belli kısmını bakan kişiye veriyoruz.

ama sürekli kullandığı ilacı varsa sürekli özel doktora gitmeleri gerekse masraf artar tabi.
  • geveze yazar  (10.03.24 18:39:15)
Aidat 4k ilaç vs 2k
10 k gıdaya ucu ucuna yeter, 15 k da olabilir
Gündelikçi ayda bi kere gelse 2k
Evden ayda 1 kere çıkıp taksiye binse 1k
20 ila 25 k
  • photo85  (11.03.24 23:38:14)
benimkiler 25k yetiyor diyor ama buyuk sehirde yasamiyorlar, kasaba hayati..
yemek alisverisi pazardan, kirmizi et az.

  • cooperr  (12.03.24 06:10:25)