[]

Harici Klavyedeki Fn tuşunun yerini değitirme?

Normalde tuş ataması yapabiliyorum bir kaç tane yerlerini yazılımsal olarak değiştirmem gereken tuşlar oldu.

Fakat şu lanet Fn tuşu ilk basışta bir action üretmediği için olsa gerek, o tuşu tek başına tespit edemiyorum. Yani (Fn + bilmem ne) şeklinde basınca bir çıktı üretiyor ya. E o zaman da o çıktı neyse onu yakalıyorum.

Yani Fn i tek başına tespit edemedim ki o tuşu bir yanındakine atayım da yer değiştireyim.

Bu derdim mac os'da geçerli. Tuş atamaları için Karabiner Elements yazılımını kullanıyorum. Orada ön tanımlı Fn tuş seçeneği var ama onunla değiştirince çalışmıyor. Büyük ihtimalle başka bir şey seçmem lazım ama bulamadım.

Klavye şu: www.monsternotebook.com.tr

Monster a da mail attım bakalım.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.