Midas ne sebeple ceza almış?

Midas ne sebeple ceza almış? Şirketi sarsacak kadar büyük bir ceza mı? Kullanıyorsak endişelenmeli miyiz?

spk.gov.tr

4.sayfada yazıyor.

ben olsam kalmazdım. amatörlük.
  • gabe h coud  (08.03.24 19:15:56 ~ 19:16:51)
Gabe +1
Ben de kalmazdim. Bir iki tane değil bir sürü şeyden sıkıntı olmuş.

  • logisticsmanager  (08.03.24 19:50:28)
Midas'a ceza uygulanmasına neden olan eylemler ve ceza miktarları şöyle:

1. Aracı Kurumun emir iletim sistemine ilişkin sistem yedeğinin mevzuattaki şartları sağlamaması: 5.833.734 TL

2. Aracı Kurumun bilgi sistem altyapısında muhtelif tarihlerde aksaklıklar ortaya çıkması: 1.944.578 TL

3. Aracı Kurum tarafından adres teyidi gerçekleştirilmeksizin sözleşme ilişkisi kurularak müşterilere hesap açılması veaişlem yaptırılması: 3.000.000 TL

4. Aracı Kurum tarafından uzaktan kimlik tespiti yöntemi ile hesap açarken yapılması zorunlu görüntülü görüşme gerçekleştirilmeksizin sözleşme ilişkisi kurularak müşterilere hesap açılması ve işlem yaptırılması: 4.500.000 TL

5. Aracı Kurum tarafından uzaktan kimlik tespiti ile gerçekleştirilen hesap açılışlarında mevzuata uygun olmayan belgelerin kabul edilmesi: 1.500.000 TL

6. Aracı Kurum tarafından uzaktan kimlik tespiti ile gerçekleştirilen hesap açılışlarında NFC (Yakın alan iletişimi) teknolojisini kullanma yükümlülüğünün yerine getirilmemesi: 1.000.000 TL

7. Aracı Kurumun müşterilerine uygunluk testi gerçekleştirme yükümlülüğünü yerine getirmemiş olması: 4.500.000 TL

8. Aracı Kurumun zaman damgası kullanımında mevzuata aykırı davranılması: 1.500.000 TL

9. Aracı Kurumun sosyal medya hesapları aracılığıyla yaptığı paylaşım ve açıklamalarda mevzuata aykırı davranılması: 3.000.000 TL

10. Aracı Kurumun iç kontrol sisteminde aksaklıklar tespit edilmesi: 1.000.000 TL
  • sertac akin  (08.03.24 21:30:51)
ben kullanmıyorum ama sanki devlet bu uygulamanın sahiplerini pek sevmiyormuş gibi geldi.

  • paintov  (08.03.24 23:13:03)
Ben kullanıyorum iki yıldır. Bir yamuklarını görmedim.

Bankaların yurtdışı opsiyonları çok pahalı, komisyonları yüksekti. Yakın zamanda komşsyonlar düştü (hala midas daha avantajlı olsa da).

Bankaların komisyon düşürmesine sebep olacak kadar rekabet düzeyi yüksek bir yer demek ki. Bana biraz kasıtlı gibi geldi bu ceza olayları
  • biseysorcaktim  (08.03.24 23:18:21)
sertaç'ın yazdığı usulsuzlüklerin bir kısmını yaşadım, bir kısmını gördüm. şaşırtmadı. benim hesabımın açılmasında da baya bi sıkıntı yaşatmışlardı. en yakın zamanda hesabımı kapattıracağım ben de.

  • false pretension  (09.03.24 02:09:37)