Kuyumcu altin alis satis fiyati farki

Google’da gordugum fiyat ile kuyumculari aradigimda verdilleri fiyat arasinda alis icin de satis icin de 100 tl fark oluyor. Bozarken daha yuksek bir fiyattan bozabiliyorlar. Bunun sebebi nedir? Aradaki fiyat farki cok geliyor bana

O google'da çıkan fiyat hiçbir yerde yok. Kuyumcular da sadece alış satış farkından kazandığı için fark koyuyor ki normal. Hatta banka farkından düşük bile olabilir. Dolayısıyla sen bir kuyumcudan altın bozarsan kuyumcu kâr edecek. Bu nedenle de bozarken yüksekten bozacaktır. Usulü alırken de satarken de birkaç yere sorup fiyat alıp en uygunundan alışveriş yapmak. Bazı yerler kapalı çarşı ile aynı fiyattan verebiliyor. Sen zaten google'a değil, kapalı çarşı fiyatlarına bak.

  • prole  (08.03.24 19:59:58)
Eğer yatırımlık alıyorsan fiziki altın almanı tavsiye etmem. Hem saklama derdi olmaz hem de bu sorun ortadan kalkar.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (08.03.24 20:12:54)
Fiziki al geç, sakın dinleme. Yarın satmaya kalkınca yüzde 10 düşük alınca sistem, yanında onlar olmayacak. O fiyatlarda ilk el darpanenin fiyatları 2.el kapalı çarşının 3 4 5.el senin mahallende ki esnaf. Hah işte o fark 100tl dir

  • hunharca ben  (09.03.24 03:06:40)