Omurgam hafif egriymis

Masaj yapan kisi bunu dedi. Gunluk hayatta bir acı veya sorun hissetmiyorum. Hafif yamuk oldugunu düz çizgi gibi takip edemedigini dedi masaj yapan kişi. Ama dedigim gibi bir sorun hissetmiyorum. Dışardan da kambursun ya da yamuk duruyorsun gibi bir yorumla da daha önce karşılaşmamıştım. Doktora gitmek gerekir mi ayrıca kendiliginden duzelebilir mi

Insanlar bilmeden etmeden yorum yapiyor bazen. Yoga hocasi da bana oyle dedi, doktora gitiim “yooo ne alaka?” Dedi :)
Yani doktora gitmeden emin olmayin. Eger skolyozunuz varsa da kendiliginden duzelmez hatta seviyesine gore artabilir. Bi gidip gosterin. Pilates iyi gelir skolyoza doktordan yorum alirsiniz

  • mor oje  (08.03.24 17:49:18)
Skolyoz konusunu araştır.
Bir ortopedi uzmanına mutlaka görün.
Bir reformer filates salonuna kaydol.
Bir yüzme havuzuna haftada 3 gün git.
İleri yaşta büyük sıkıntılar çekersin, şimdiden tedbir al.
  • Mirket  (08.03.24 17:50:56)
skolyozunuz varsa kafaya göre pilates yapmayın. önce bir fizik tedaviye ve fizyoterapiste gözükün. mesela bird dog hareketini benim sadece sol kol - sağ bacak yapmam lazım. sağ kol - sol bacak daha kötü yapıyor.

  • inheritance  (08.03.24 18:34:02)
bunun tanısını anca bir ortopedist koyabilir. masöz, pilates hocası, yoga master falan değil.
eğer skolyozunuz varsa bu derecesine göre tedavi gerektirebilir. bazen skolyozun yönüne uygun fizyoterapi veriyorlar, bazen korse takmanızı istiyorlar, çok ileri seviyelerde ameliyat öneriliyor, omurgayı bildiğiniz vidalıyorlar ama bu kişilerin eğriliği artık herkes tarafından algılanıyor, şayet çok cahil bir çevreden gelmiyorsanız. bizim lisede bir çocuk vardı. gata tıp kazanmıştı ama skolyozundan ötürü almamışlardı. muayene eden hekim demiş ki oğlum senin başında bir ana baba da mı yok, aklı çalışan kimse mi yok, sen bu skolyozla neredeyse engelli sınıfındasın, askerden bile muafsın.

Benim kuzenimde var skolyoz. 5 yaşında fark edildi. çok ileri bir derece değildi ama çocukluktan beri yüzmeye gitti, korse kullandı. belli bir dereceye kadar düzeltti ama kendiliğinden düzelen bir şey değil skolyoz.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (08.03.24 18:43:41)
Skolyoz olabilir ortopedi hekimine görünün.

  • doharkoman  (08.03.24 19:08:37)
müşteri bağlamaya çalışıyor.

  • gabe h coud  (08.03.24 19:21:52)