Hiçbirşeyden zevk alamadığınız uzun dönemler oldu mu?

Anhedoni dedikleri durum kısacası. Bu sanırım genellikle travmalardan sonra oluyor.

Peki sizde geçti mi; nasıl geçti?

klişe olacak ama zamanla geçti. kendimi dış uyaranlara kapatmıştım ama sonra öylesine boş boş telefona bakıyorsun ve sosyal medyada gördüğün bir yerin resmi seni oraya götürecek bir motivasyon sağlıyor gibi...

  • noxie  (05.03.24 13:37:24)
Multi vitamin +
hobi +
sporumsu seyleri zorlamak +
Guvenilir arkadaşla deri sohbetler ve paylaşimlar +

Haftanin bir gunu kendini odullendirmek +

Deniz kenarina gitmek deniz gormek yada mumkunse bi kac saat bogaz turlarina katilip cay icme esnasinda dusunmek, martilarda simitlenilebilir belki
  • Zetnikov  (05.03.24 15:05:22)
Bu tür ciddi sıkıntılar zamanla geçmez. Zamanla geçiyorsa depresyon değildir zaten. Terapi alarak ilerleme/iyileşme sağlayabilirsiniz.

  • ruhen hastayim ben  (05.03.24 15:19:21)
Utancı farketmek paylaşmak ve yasını tutmak iyileştirici ilk ve büyük adım olacaktır.

  • hasmetizm 2046  (05.03.24 17:01:21)
Var şuan.

  • Kahvedesu  (05.03.24 17:54:12)
Var gecer gibi oluyor tekrar ayni hale geliyor su an mesela gecmise bakip istediğim hic bir seyin olmadigin dusunup gelecekten de umudu kesiyorum.olsem de olur modu.cok kotu .’mutsuzum

  • bugunolmadiamayarinkesinolacak  (05.03.24 21:31:52)
sadece bir seferliğine de olsa yeni bir şey denemek, yeni insanlarla tanışmak vs., monoton düzeni kısa bir süre olsa da bozmak iyi gelmişti.

onun dışında yazılmış zaten ama vitamin ve gün içerisinde olabildiğince fazla aktif olmak, insanlarla iletişim kurmak da genel olarak modu yükseltiyor.
  • william morris  (05.03.24 21:55:50)
6 aydır sürekli bu durumdayım öncesinde de oluyordum ancak 6 aydır kesintisiz sebebini biliyorum boşanma hapise girme ve mahkemelerden dolayı ne zaman geçecek bilmiyorum psikiyatri ilaç verdi kullanmıyorum

  • hhhh99  (05.03.24 23:19:55)
psikiyatriste gitmek lazım. lustral 100mg vaktin gelmiş.

  • gabe h coud  (05.03.24 23:27:16)