[]

İkametimizi yurtdışına aldırırsak devlet hastaneleri pahalı mı oluyor?

Burada işsiz bile kalsan gss borcun bile olsa 7-8 liraya muayene ediyorlar (ilaç ücretli sadece). İkametmizi yurtdışında gösterirsek gss de iptal oluyor ama gittiğimiz yerde muayene olamayıp türkiyeye gelsek(öğrenci halimizle) türk vatandaşlığımız bile olsa fahiş paralar mı istiyor devlet hastaneleri? Gss yi göze alıp ikameti bırakmak daha mantıklı değil mi?
 
sigorta hizmetinden yararlanmanın koşulunun vatandaşlık olduğunu düşünüyorum. bunun ikametle bir alakası yok.


  • paintov  (27.02.24 22:17:08) 
valla bunun cevabını ben de merak ediyorum ama tecrübe etmek de istemediğim için 2 seneden fazladır ikametimi almadım yurt dışına


  • nahtoderfahrung  (28.02.24 00:47:58) 
Açılın tecrübe geldi. Gss priminden kaçınmak için yurtdışına al ikametgahını, Türkiye ye geldikçe yine buraya al. Sadece muayene 300tl. Gss işliyor olsa onunda sadece 1ayı da 300. Kar zarar çok net.


  • hunharca ben  (28.02.24 09:08:15) 
@hunharca

Evet ama ameliyatlık olursanız o kadar ucuz kurtulunmaz sanırım. Bir de tahliller daha da pahalı olabilir.

Ben gss yi de ödemiyorum, ödemeyeceğim. He emekli olma durumunda “gss borcunu ödemezsen emekli olamazsın” derler büyük ihtimalle. Onu bilemiyorum.
  • Unde bach canim  (28.02.24 21:23:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.