Tavan ses yalıtımı

Yeni aldığım ve kredisini ödediğim evin üst katında gün boyu televizyonda bangır bangır klip dinleyen İranlı öğrenci var. Yatak odamın tavanına ses yalıtımı yaptırmak istiyorum. Bu konuda bilgisi veya deneyimi olanlar var mı? Ses yalıtım boyaları gördüm bunlar işe yarar mı?

geçen soruldu
yalıtım boyaları işe yaramaz dediler
normal yalıtımı inşaat halinde yapmak gerek dediler, bu haliyle duvarlardan yine ses gelecekmiş
iranlıya bi operasyon çekmeniz lazım, nazikçe olmayanından
  • lambırcek  (25.02.24 06:34:09)
Şimdi burda herkes bir şey yazacak ama işin uzmanı olarak söyleyim. Bunların hiç biri işinize yaramaz. Tek çözüm o odada komple araya ses yalıtımı malzemesi koyup duvar içinde duvar ördürmeniz lazım. Onda bile yüzde yüzde sessizlik yakalayamazsın. Tek çözüm ortadoguluya operasyon çekmek

  • limonlu eksi  (25.02.24 10:38:20)
had bildirmek lazım maalesef.

akşam 10'da geliyor mu mesela ses? polis mi zabıta mı kimdi hatırlamıyorum gelip desibel ölçüyorlar odanızda. ses desibel sınırını aşıyorsa para cezası veriyorlar, birkaç kez olursa apartman olarak çıkartmaya yönelik aksiyonlar alınabiliyor.
  • gitdaddy  (25.02.24 18:54:01)
Yanıtlar için teşekkür ederim. Umarım ruh sağlığım bozulmadan atlatırım bu süreci

  • baruch  (28.02.24 02:27:47)
kardeş fiziksel müdahale etmedin mi hala biz bilendik şurda bi deli rolü keserek çık önce alçak modda sonlara doğru tonu yükselterek tersle
bi kaç ay kafa dinleyeceksin
sonra yine yapacak
sen yine çıkacaksın
sonra yine...
  • lambırcek  (28.02.24 04:11:18)