İş yerinde yemelik neler yapabilirim?

Tavuk pilav yapabiliyorum. Başka.

iş yerinde dolap yoksa diye içinde et ve süt ürünü bulunmayan 4-5 saat dışarda bozulmayacak ve tekrar ısıtma gerektirmeyen şeyler önerdim, mikrodalga varsa her türlü tencere yemeği

kısır
mercimek köftesi
nohut dürüm (dürümlerin içini çeşitlendirmek yeşillik turşu vs sana kalmış)
mantar sote dürüm (mantarla birlikte kırmızı biber yeşil biber başka sebzeler de soteleyebilirsin)
yeşil mercimek salatası
patates salatası
evde hazır yufkadan yapılmış gözleme (soğuk da güzel oluyor)

kış sebzelerinden portakal sulu zeytinyağlı kereviz, portakal sulu zeytinyağlı pırasa, ısıtmadan soğuk yenir, tariflerine internetten bak. zeytinyağlıları öğrenirsen yazın taze fasulye, patlican, kabak, barbunya gibi soğuk yenebilecek yemekleri de repertuarına eklemiş olursun

yeşil mercimekten şöyle bir köfte tarifi var, en hızlı video olduğu için bunu ekledim
youtube.com

hem lezzetli hem insanı uzun süre tutuyor 4-5 tane yiyince yetiyor, ister dürüm yap ister yanına yoğurt ya da başka sosa batırarak ye, tadı soğukken de çok güzel

falafel de yapabilirsin, yapması oldukça basit aslında
  • grimavi  (23.02.24 23:25:12 ~ 24.02.24 13:53:38)
Kiloluk konserve ton balıkları alıp, küçük kavanozlara ayırıp. Salata üzeri pratik bir şeklide tüketebilirsiniz.
Ayrıca döküm bir tost makinesi ile tost vb. benzeri şeyler yapılabilir.

  • Rao  (24.02.24 00:06:26)
makarna salatası, tercihen ton balıklı
arpa şehriyeli tavuklu salata

  • nolmus yani  (24.02.24 00:42:49)
Ben çorba dahil her türlü ev yemeğini götürüyorum. En son ıspanak ve tavuk götürdüm mesela.

  • ruhen hastayim ben  (24.02.24 00:48:48)
Tost
Sandviç

  • etna  (24.02.24 06:21:50)
en mantıklısı dışardan dürüm söylemek
kuruyemiş ve meyveyi evden getirmek

öğlen yemeği söz konusu ise
akşamki yemeği getirmek
  • mantık  (24.02.24 11:20:56)
cok sulu olmadigi surece her seyi goturuyorum ben isyerine. zaten bizde disaridan yiyen pek yok herkes evden getiriyor.

fakat ayni problem bende de var. cok kisa surede donguye giriyorum. bu basliktan ilham alacagim. haha.
  • bohr atom modeli  (24.02.24 11:44:32 ~ 11:44:51)
Mantik, yurtdisindayim ne durumu.

  • Kahvedesu  (24.02.24 13:53:41)