Sürdürülebilir diyet-spor programı oluşturmak

Selamlar, kendi diyet/spor programınızı nasıl oluşturuyorsunuz? İki lokma yiyip kalkmak olarak değil de, vücudun ihtiyacı olan besinleri, protein-yağ oranına dikkat ederek nasıl bir yol izliyorsunuz? Bilhassa spor tarafında pek çok program safın aldım hiçbiri kişiye göre değil ve haliyle verim alamadım

Telefonuna bir diyet App'ı indiriyorsun. FatSecret mesela. Sonra canın ne isterse yiyip uygulamaya kaydediyorsun. Akşam olunca uygulamada, nerelerde şaşmış olduğuna bakıp, ertesi günü o konuya dikkat ediyorsun. 15 gün bunu sürdürebilirsen zaten sistemin özünü kavrıyorsun, uygulamaya bakmaya bile gerek kalmıyor.

Spor için de bir salona gidip bir PT ile anlaşıyorsun.
  • Mirket  (23.02.24 19:45:54)
Tdee calculator ile kalori hesaplıyorum.
500 kalori azını alıyorum.
Yediğim her şeyi gramaj olarak tartip myfitnesspal'a yazıyorum.
Günde en az kg*1.2 gr protein yiyorum. Geri kalana çok takılmiyorum kalori tuttuğu sürece.

Spor tarafinda ise 10 küsur yıldır spor yaparim, kendi kafama göre asla yazmam. 8-9 yıldır 5/3/1 yapıyorum.
  • logisticsmanager  (23.02.24 20:48:05)
Kolay sadece sağlıklı gıdalar tüketin. İşlenmiş gıdalardan, şekerden, ambalajlı gıdalardan, karbonhidrattan uzak durun sebze, yeşillik ve protein tüketin bu kadar

  • doharkoman  (23.02.24 23:19:23)