yeme işini durduramıyorum

benim için yemek yemek antidepresandan bile daha güçlü birşey boy 1.80 kilo 85 dışarıdan bakınca fazla kilolu gözükmüyorum ama kiloyu direk yüz çevresinden aldığım için baya kafam iki katına çıkıyor

yemek işini bırakınca işten güçten kesiliyorum
spor falan denedim ama gym falan beni çok sıkıyor

ne yapmalı böyle bir durumda?

diyetisyene gittim hiç bir faydası olmadı verdiği listelerin. belki 100 olsam 90'a inerim ama 85'ten 75'e falan gelmek zor yani.

Yani açıkçası bu durumdan memnun değilsen yeme işini durduracaksın. Buna diyetisyen ne yapabilir ki, sen kendini motive edeceksin. Kendine kafam iki kat oldu sonra gıdım çıktı deyip kendini durduracaksın. Ben de çok kilo alıp verdim. Bu iş sende bitiyor. Ben kendimi motive ettim mesela. Şu an gayet iyi görünüyorum. İstersen yaparsın.

  • rock n roll  (23.02.24 18:51:42)
Sabretmen gerekiyor. Sağlıklı yemeyi düzene sokmaya çalış. Sporu da zamanla oturtmaya çalış. En azından günde belli bir süre yürüyüş olabilir.

İkisini birden yapamıyorsan yemeni düzeltmekle başla. Belki bunları yaparken sevdiğin başka şeylere de odaklanabilirsin. Yemek yerken sevdiğin bişeyler izlemek, spor yaparken müzik dinlemek vs. gibi.
  • ermanen  (23.02.24 18:55:38)
sağlık problemin olabilir mi acaba. şeker vb.

  • paintov  (24.02.24 01:41:15)