[]

Bulaşık makinem bir süredir tableti eritemiyor, sebebi ne olabilir?

Merhabalar

1 sene önce yeni aldığım bulaşık makinesi (arçelik 6144 I) yaklaşık 2 aydır tableti eritemiyor ve nedenini bir türlü bulamadım.

- Aşırı doldurmuyorum makineyi kesinlikle ve dizim yöntemim gayet doğru gözüküyor
- Pervaneler herhangi bir engele takılmadan dönüyor, aralarında bir pislik vs yok
- Tabletten olabilir dedim, finish quantum aldım fakat yine aynı
- Su basıncı olabilir dedim ama bunu da ölçmemin bir imkanı yok, yıkarken farklı bir ses vs duyulmuyor dışarıdan basıncın azlığına veya çokluğuna göre
- Sıcaklığı arttırdım, 35 dereceden 60 dereceye çıkardım yine aynı.

Valla bunaldım, başka hiçbir neden gelmiyor aklıma, fikri olan var mıdır?

 
kalitesiz ve rutubetli tabletler erimiyor.
tableti değiştirdik düzeldi.

  • jamswety  (22.02.24 16:00:42) 
Eger deterjan kaynaklı degilse makinenizin 3 parçasında biri veya birkaç arızalı olabilir
1-NTC sensör
2-Isıtıcı rezistansı
3-Anakart

bulaşık deterjanı en az 40 derece ve üzeri sıcaklıkta erir. siz 60 dereceye çıkarıyor olabilirsiniz fakat makineniz gerçekten 60 dereceye çıkıyor mu onu bilmek lazım. önce bundan emin olmak lazım. servislerin elinde makinenin içine atılan derece ölçerler var. onlar bu gibi durumda bu şekilde test ediyor.
önce makineniz suya dogru ısıyı verebiliyor mu veremiyor mu ona emin olmak lazım.

(bunlarla da ugraşamam diyorsanız sıvı deterjan kullanın)
  • limonlu eksi  (22.02.24 16:03:54 ~ 16:06:17) 
Çok yormayın kendinizi. Garantisi var sonuçta. Servis ilgilensin


  • glamdr1ng  (22.02.24 16:26:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.