Kedilerin kuyruklari neden kesik? Cevremde cok görüyorum

Mevzu nedir

kavga, kaza vs. olmuştur muhtemelen. kendi kendine yarası kapanan da oluyor birileri tarafından veterinere götürülüp tedavi ettirilen de.

  • orient blue  (21.02.24 15:20:59)
@orient blue
Birisi zevkine kedilerin kuyruklarini kesiyor gibi

  • Zetnikov  (21.02.24 15:30:08)
kuyruk uçları nasıl, yani temiz bir kesik ve dikişli mi bir kaza olmuş gibi yaralı mı ? istatistik olarak bakarsak ben bizim muhitte 100 kediden belki 2-3 tanesinde kesik kuyruk görüyorum. daha fazla ise şüpheli bir durum olabilir.

  • orpheus  (21.02.24 17:04:17 ~ 17:04:25)
Zetnikov + 1

Hiç normal değil.

Kuyruk, omuriliğin devamıdır. Yani kuyruğu kesik bir kedinin hayatı zordur. Canı da yanar, ama acı eşikleri bizden yüksektir ve ses çıkartmazlar. Ani manevra için gerekli çeviklik de kuyruk sayesindedir. Kediler kaza geçirip, ameliyat olup, sağlığına kavuşursa vs. ancak o zaman kesik kuyrukla yaşamaya devam eder.
  • alfired  (21.02.24 18:20:31)