sorunlu kiracıyla konuşmam gerekiyor - düşündükçe içim sıkışıyor

arkadaşlar git aşağı atla deseniz heycanlanmam ama bu düşünce beni çok geriyor.
piyasanın altında verdiğim bir daire için kiracı geçen sene çıkacağını söyledi ve saçma bir fiyata yıllık ödeme yaptı.
geçenlerde aradı. kiraya 2 ay var şimdiden ödeme yapim diyor. ama yine piyasanın yarı fiyatına ödeme yapmak istiyor yıllık.

çıkmasını istiyorum çünkü sıkıntılı biri. hep şikayet ediyor. aidatlarda zorluk çıkarıyor. çok talepkar. ayrıca 2 senelik diye anlaştık şimdi yokuşa sürüyor. bir diğer neden: paraya ihtiyacım var. 2 sene önce ilk kez kiraya veriyorum diye uygun fiyata verdim. sonra deprem oldu diye zam yapmadık ama yıllıjk 25k liraya kira olur mu arkadaş?

adamla konuşacağım ama ne diyeceğim bilmiyorum ve gerilip heycanlanıyorum. yardımcı olabilir misiniz?

sen konuşma. bu işi altta kalmayıp halledecek birine devret.

  • orpheus  (20.02.24 20:15:33)
yarım saat önce dideral at bir tane. sonra konuş. az konuş, çok dinle. net ol. doğru yerde sessizlik çoğu anlaşmazlığı çözer.

  • gabe h coud  (20.02.24 20:38:18)
Bu konuşmayı başkasına yaptırın, siz karışmayın.

"Şikayet ediyor" demişsiniz. Neyden şikayet ediyorsa etsin, düzeltmekle uğraşmayın.
"Aidatlarda zorluk çıkarıyor" demişsiniz. Aidatları keşke ödemese de evden çıkarmak için dava açabilseniz.
  • michael_knight  (20.02.24 23:42:15)
bir profesyonel yardım al. mesela avukat

  • paintov  (20.02.24 23:57:48)