uyku sorunu

uyuma konusunda sıkıntı çekiyorum. bööle adamı 2 dakkada uyutan bişi var mı ?

(bkz: ayran)

  • ekinoksah  (06.07.10 11:25:35)
ciddi uyku sorunun varsa bitki çayıyla otla ayranlan uyuyamazsın. uyku hapları var ancak pek tavsiye etmem. en güzeli uykusuzluk olayını abartıp bi gün bitap dusmeyı beklemek o gün kendılıgınden uyursun.

  • overdose  (06.07.10 12:02:33)
Uyuma genelde takıntılı düşünceleri de beraberinde getirir. Uykusuzluk arttıkça takıntılı düşünceler artar, takıntılı düşünceler arttıkça uykusuzluk artar. Dolayısıyla bu takıntılı düşünceleri bastırmak gerekiyor. Misal benim tavsiyem ansiklopedi okumak. Kesinlikle 5 dakika içinde uyku getiriyor.

  • Nevropat  (06.07.10 12:09:00)
tamam da arkadaşım neden sıkıntı çekiyorsun? onu anlat biraz. ruhsal bir rahatsızlığın var mı? yoksa sadece bir dönemden mi geçiyorsun? kafan dolu mu?

öncelikle kahve sigara çay üçlemesinden çıkman lazım, az/hiç tüket. spor yapıyor musun? yap. overdose +1 kendiliginden uyumak en iyisi. ilaçların baş dönmesinden tut, iktidarsızlığa kadar geniş yelpazeli bir yan etki listesi var.

yok ilaç konusunu kafana taktıysan önce pasiflora dene olmazsa ilk ilacını denersin. yine de bir psikiyatriste danışmalısın. atarax eczanelerde reçetesiz satılıyor ve uyku yapar. bence kullanma ama, hele düzenli kesinlikle kullanmamalısın. en azından doktor tavsiyesi olmadan.
  • ounr  (06.07.10 12:11:38)
internette
melatonin
arat
  • joepiscopo  (06.07.10 13:59:12)