Vize başvurusu

Ekşi’de yazar bir arkadaş şöyle bir entry girmiş. Tam benim sormak istediğim soru :” evliyim birikikimimizin büyük bir kısmı eşimin yatırım hesabında(hisse), bir kısmı kasada, benimde yatırım hesabımda(hisse senedi) 15.000 tl var, evli olunca hesapları ortak şekilde sunabiliyor muyuz? yoksa ikimizinde hesabında belli bir miktar bulunması gerekiyor mu? hisse senedi beyan etmek, vize başvurusunda bir anlam ifade ediyor mu? bilen varsa yeşillendirebilir mi? hesabıma her ay bilinirliği yüksek bir firmadan düzenli maaş girişi oluyor.”
Nedir bunun cevabı

Ortak hesabınızı ve hisse senetlerinizi gösterebilirsiniz. Burada maksat Türkiye ile bağınız olduğunu alakalı ülkeye ispatlamak hatta banka hesabınız olmasa bile olur.

  • doharkoman  (19.02.24 22:33:01)
Genel kuralı nedir bilmiyorum,bugün buna benzer bir duyuru daha vardı.

Kendi adıma konusayim.bizim bütün banka hesapları hanımın adına ,benim sadece bir tane kredi kartı hesabım var.ruhsatlar tapularda aynı sekilde.bugüne kadar bütün vize basvurularında evrakları bu sekilde verdik ve genelde uzun süreli vizeler alıyoruz.bu yüzden son basvurumuz 2 yıl kadar önceydi.

Hisse senedini cok beyan etmek gerekmez ama hesaplarınızda düşük meblağ varda,misal 15000 su an 500 euro yapıyor,yurtdışı seyahati için düşük bir rakam.red yiyenlerde genelde duyduğum başvurudan önce gidip hesaba para girişi yapıyorlar,son dakika yapılan girişi şüpheli görüyorlar.

Yapı kredinin hesap dökümünde varlıklarım adı altında bütün hesaplarınız gözüküyor ama buna hisse senedi dahil mi bilmiyorum,çalıştığınız bankanın dökümünü bir incelemek lazım ya da müşteri hizmetlerine sorun,hesabınızda düzenli bulunan meblağ vizeyi etkiliyor.
  • duptıs  (19.02.24 22:40:25)