Araba Seçimi

Merhaba,

2 sene kadar önce buraya sormuştum, şimdi bir kez daha sormak istedim. Sözlükte de başlığı görünce baktım da sarı siteye dönmüş başlık.

Kısaca, bütçe 2.5 milyon, seçenekler;

1) Mercedes CLA - sıfır
2) BMW 3.20 (2-3 yaşlarında, ne denk gelirse artık) (bence bu araba daha güzel bu arada)

Yani bir süredir arıyorum zaten, her kafadan bir ses çıkıyor:

"İkinci elle uğraşma CLA al geç"
"Yalnız yaşayan adamsın A/1/A3 al geç"
"BMW'ye 80 bine kadar binersin, sonra o sana biner"
"3 alırsan park yeri bile problem..."
"Chery bakmaz mısın?"

Siz ne dersiniz? Başka önerilere de açığım ama bütçeyi esnetemiyoruz, alıp binememek olmasın diye :)

Teşekkürler.

2.5a 2. el almam ben. mercedes o yüzden.
bmw sorun çıkartır sonradan.

mesela bana kalsa superb alır geçerim.
  • jelly bear  (19.02.24 21:09:08 ~ 21:18:27)
Ben olsam A200 alırım, 500.000TL de bana kalır. Aslında o kadar param olsa ben Alfa Romeo'ya binerdim ama olsun. :)

  • pispinti  (19.02.24 21:15:42)
her ne kadar Mercedes E'den BMW 5'den başlar deseler de mevcut şartlarda Mercedes daha mantıklı duruyor.
Paraya göre sıfır her zaman +1.

  • pccopath  (19.02.24 21:21:45)
o kadar fazla alternatif var ki...

bmw 3 4 5 serileri

audi a3 4

mercedes vs.

tam olarak siz ne istiyorsunuz o önemli.

hızlı mı olsun, sorunsuz mu olsun, onu bilmek önemli.

sorunsuz olsunsa mercedes. sıfır daha iyi tabii.

hızlı olsun ise bmw de olabilir.

ne bileyim ds 9 bile olabilir.
  • gurur  (19.02.24 21:56:10)
a4 al ömürlük olsun.

  • andlee  (19.02.24 22:57:39)
İkisinin haricinde Ford veya Renault gibi piyasası olan yerli araçları tavsiye ederim.

  • doharkoman  (19.02.24 23:01:09)
Ben bu kadar para verip içten yanmalı motorlu araç almazdım. Elektrik için mükemmel bir bütçe.

  • mada  (19.02.24 23:23:08)
Gonlunden gecenlere binmeden karar vermeye calisma derim. Gidip bir deneyimle seceneklerini, zaten birisi on plana cikar.

  • The_Lollok  (19.02.24 23:46:18)
Sanırım o bütçe ile Volvo XC40 veya Mercedes GLA alırdım ama galiba suv sevmiyorsunuz? Ssangyong Torres i de beğeniyorum ama sanayiyle dost olur musunuz emin değilim.

Sedan araç sevmediğim için öneremedim şuan.

Ben olsam ne yapardım onu söyleyeyim; Chery ler çok dolu, kullanması çok keyifli geçen tiggo 7 aldık. 8 e bütçe yetmedi. Bana kalırsa tek eksiği bir tık yakıyor. ama insanlar şunu kaçırıyor tiggo 8 alıp o özelliklerin olmadığı ama daha pahalı bir aracı almak yerine (Sıtf biraz daha az yakıyor diye) chery alıp artan parayı faize koysanız bedava gezersiniz zaten.

Ya da ben çeşitlilik seviyorum, yine tiggo 8 alıp artan parayla şehir içi kullanım için bir ufak elektrikli araba veya motor alabilirdim. motorların da elektriklisi var, bmw ce 04 gibi
  • ananiyimioguz  (20.02.24 00:33:10 ~ 00:34:25)
sıkıntı düşüncesine girersen clada sorun yapar. arabaya bindiğinde içine ne sinecekse onu al. bmw kronik sorunlu bir araç ama mercedesin c ve a serileride sıkıntı yapıyor. bmw 320 de km en düşük olanlara git.

tamamen subjektif bir yorumla bmw 320 alırım. chery ne ya bunların yanına yanaşamaz. a3 full kasa olarak güzel.
  • mikahakkinen  (20.02.24 11:51:19)
bütçe sıkıntınız olmadığı için bence kendinize şu soruları sorun.
2.el mi sıfır mı?
sedan mı suv mı?
az yakan mı performans mı?
hangi markanın servisi daha iyi
hangi markanın güvenlik donanımı daha iyi
  • durbidakka  (20.02.24 14:16:45)