Kedi kısırlaştırma sonrası

1 yaşındaki erkek kedimi çarşamba günü kısırlaştırdım. Ameliyattan önceki gece doktorun dediği gibi mamasını ve suyunu kaldırdım, ameliyata aç gitti. Çarşamba sabah 11 gibi ameliyat oldu.

Torbayı sol taraftan açıp içinden testislerini aldıktan sonra dikmişler. Torba yerinde duruyor. Ben komple torbasıyla birlikte alacaklar, dümdüz olacak sanıyordum. Veteriner dikiş yok, yakalık yok, yalamasında sakınca yok, tekrar gelmenize gerek yok dedi. Yani dışarıdan bakınca ameliyat öncesine göre hiçbir değişiklik yok. sadece küçük bir bölgeyi traş etmişler ve ufak bir kesi var o kadar. Bunun normali bu şekilde mi? Hatta dokunduğumda da torbanın içi hala dolu gibi duruyor. İyileştikçe torbası küçülecek mi? Hayvanın sağlığı ve neşesi gayet iyi, hiçbir sıkıntısı yok bu arada.

Geçmiş olsun. Normali bu. Erkek kediler için basit bir işlem. Minik bir kesi. Sonradan iner o bölgeler.

Dişi kedilerde sıkıntılı oluyor rahim falan alınırken, bildiğiniz ameliyat dişilerinki.

Yemesi içmesi normalse, hiç sıkıntı yok demektir, böyle devam:)
  • artci sarsinti  (17.02.24 10:57:56)
Sadece testisler alınır, zamanla kese küçülür. Keseyi komple alması hem mantıklı değil hem de bir sürü sorun çıkarır.

  • prole  (17.02.24 11:29:30)