Windows to go için uygun bir flash disk önerebilir misiniz?

Merhaba,

Windows To Go ile Windows 10 kurmak için 256 gb bir flash disk almak istiyorum. Şu modeli beğendim.

SanDisk SDCZ48-256G-U46 256GB Ultra USB 3.0 Flash Bellek amzn.eu

Almak istiyorum ama okuma yazma hızı çok yavaş geldi bana. Bu hız değerleri normal mi? Çok kasmaz mı?

Bana Windows To Go şeklinde Windows 10 kurabileceğim, okuma ve yazma hızları yüksek ve çok ısınmayan, 3.0 ya da daha üst sürüm bir flash disk önerebilir misiniz?

hocam flash disk değil de taşınabilir ssd bakın bence. hiçbir flash disk istenen hızları vermeyecektir zira.

  • shadowfollower  (16.02.24 14:54:13)
İyi diyorsunuz da harici SSD'ye Windows To Go şeklinde sistem yüklenemiyor deniyor.

O yüzden mecbur flash disk bakıyorum.

Keşke SSD olsa...
  • anaphylacticshock  (16.02.24 15:00:42)
hiç denemedim ama kuruluyor olması lazım

şurada harici ssd'ye kurulumu göstermişler

www.youtube.com
  • shadowfollower  (16.02.24 15:21:59)
Flash disk ile ssd aynı teknolojiyi kullanmıyor mu zaten?
Ne fark varmış?

  • parka  (16.02.24 15:30:40)
Bilmiyorum, bana SSD'ye olmaz dedi 1-2 kişi.

Harici SSD değil de dahili nir SATA SSD ve bir adette SATA to Usb 3.0 dönüştürücüm var.

Bu dönüştürücü ile bu dahili ssd yi usb portu üzerinden laptoba bağlayıp yapsam olur mu?
  • anaphylacticshock  (18.02.24 13:55:53)
Arkadaşlar oldu sonunda. :) Elimde 1 TB'lık Samsung Evo 870 dahili SATA SSD ve bir adet SSD to USB 3.0 converter vardı.

Sağolsun shadowfollower'ın paylaştığı youtube videosunda anlatılanları yaptım. SSD'ye rufus ile Windows 10 sistemini Wİndows to Go şeklinde kurdum.

Sonra elimdeki converter ile SSD'yi usb 3.0 portu üzerinden laptoba bağladım ve bios üzerinden BOOT önceliğini ayarladım.

Bilgisayarı yeniden başlatttım ve direkt Windows 10 sistemi kurulumuna geçti. Kurulumu bitirdim ve ta daaa! :D Oldu!

Hepinize, özellikle de shadowfollower'a çok çok teşekkürler.
  • anaphylacticshock  (20.02.24 15:00:26)