İngiltere vizesi tecrübesi olan?

biz 2019da red yemiştik. o dönem hem maddi olarak çok iyi değildik, hem de iyi bir başvuru yapamamıştık.

şimdi hem maddi olarak toparladık, hem kardeşim 5 senedir orda yaşıyor ve ondan davet aldık. hem de ajans üstünden başvurduk.

neyse, bugün bizden geçmişte hiç red alınız mı? aldıysanız bize paylaşır mısınız detayları.

gibi bir dönüş yapmışlar. biz de uzun uzun anlattık, onun üstüne de bugün neler yapacağımızı ekledik.

vizeci dedi ki; aldınız vizeyi, reddetçek olsa açıklama istemezdi.

ama ben yine de baya mutsuz oldum, sanki reddetmek için bu açıklamayı istediler gibi hissettim.
bu konuda bir tecrübeniz var mıdır?

Pasaport gelmeden aldınız mı almadınız mı belli olmaz, nötr beklemek daha iyi psikolojik açıdan.

Yalnız İngiltere’nin karar vermeden önce soru sorduğunu ilk kez duydum. Orada bir gariplik var. Aracıya da gerek yoktu aslında, gov.uk ve TLS üstünden basit bir form dolduruyorsunuz sadece. Acaba o formda mı vardı “daha önce red aldınız mı” şeklinde bir soru, hatırlayamadım. Umarım alırsınız.
  • orient blue  (14.02.24 16:16:57)
işte maili "eksik evrak" gibi attılar aslında. mail ile eriştiler yani. 13 gün olmuştu başvuralı

  • tchuck  (14.02.24 16:25:23)
Kesinlikle ve kesinlikle maaşınıza orantılı bir tutarı bankada gösterin.

maaşınız 30.000 tl iken bankada çok uçuk rakam göstermeyin bu sebepten bizzat red yiyen iki tanıdıgım var.

birisi davetiye almıştı yine de red yedi.
  • liberal  (14.02.24 17:29:15)
@liberal, yok ewt onlarda bir sorunum yok. 1 maaşımı bırakmıştım içerde, o da 10 günlük tatil için yeterli bi rakamdı.

2019da red sebebimiz de tam söylediğiniz gibiydi.
aslında o paranın bankada olma sebebi, düğünde takılan altınlardı. ama salaklık yapıp itiraz etmemiştim.

ama şuan orantısız bir durum yok
  • tchuck  (14.02.24 17:53:30)
İngiltere öyle ek belge vs. isteyebiliyor, ret verirse de sebebini güzelce açıklıyor bence en temiz vizelerden biri.

Mesela benim evliliğimle ilgili bişeyi anlamamışlardı ek belge istemişlerdi, maille gönderdim aynı gün vizem onaylanmış 3-4 gün sonra mail ve pasaport gelmişti.

Düzgün açıkladıysan ve mantıklı bir memura denk geldiysen almışsındır. (memur faktörü var gibi ne yazık ki)

edit: fakat, "ajans" dediğiniz yer formu sizin yerinize doldurduysa ve formdaki "daha önce ret aldınız mı" kısmını size sormadan doldurduysa falan yanlış beyanda bulunmuş olabilirsiniz. Aracıyla çalışmanın en sıkıntı tarafı bu. Ama doğru doldurdularsa ve açıklama istendiyse sorun değil bence. Schengen ülkeleri reddetmek için sebep ararken UK kabul etmek için sebep arıyor, bu mail bile onun göstergesi bak üzülme. Reddedecek adam çat diye eder tekrar başvur derdi.
  • nhk ni youkosu  (15.02.24 00:46:26 ~ 00:50:16)