[]

B ehliyetlilerin 125cc motor kullanabilecek olmasi fiyatlari nasil etkiler?

2023 model nmax 125im var.

Geçtiğimiz Nisan ayinda aldım henüz 2700km de.

Ben 130a almistim. 10bin de masraf yaptim etti 140. Ben aldigim zaman bayilerde motor bulunmuyordu cok zor bulmustum.

Agustos gibi 2.el fiyati 210bin liralara cikmisti.

Sonra hem arabalar hem motorlar gelmeye baslayinca, sifirlari bulunmaya baslayinca suan fiyatlar yine 140 lara kadar düştü.

Ben de tas catlasa dolu motor oldugu icin 150 160a satabiliyorum.

Ama simdi yeni haberle birlikte, fiyatlar artacak ise simdilik bekleyeyim yaza dogru satsam daha mi iyi olur?

Ama xmax 300 almak istiyorum. 200e temiz bulabiliyorum. O da yaza 230 olursa bi anlami kalmaz simdiden satip alsam mi alicisi var?

 
artsa ne kadar artacak ki? bayiilerde şu an motor mevcut, ancak motorlar yazın para eder. xmax alacaksan bekleme al o da zamlanacak şurdaki fark en fazla 10 bin kar zarar yazar sana.


  • mikahakkinen  (13.02.24 10:20:22) 
artık motor bulunabiliyor. bu haber daha çok çin mallarını hareketlendirir. motor fiyatları kur/enflasyon paralelinde artar, yani önceki gibi karaborsa fiyatları oluşmaz bence. o yüzden ben olsam kasko değerini tavan alırdım. örneğin kasko değeri 10 lira ise maks 9’a (+ekstra aksesuarlar ama orda da aksesuarın sıfır fiyatının %60’ı maks olacak şekilde) satmak lazım. bu işin doğrusu bu ama siz bilirsiniz.


  • orient blue  (13.02.24 10:24:01) 
50ccler çöp olacak. Sizinki etkilenmez bence de +1


  • jackyr  (13.02.24 12:06:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.