borek ve pogaca icin en iyi peynir hangisi sizce?

dogum gunumde yabanci arkadaslara borek ve pogaca yapicam.

hangi peynir olmali sizce? bi de miktari ve boyutu ne olmali?

Bazıları lor vs kullanıyor börekte ama ben sevmiyorum pek. Genelde beyaz peynir, beyaz peynir yoksa ezine peyniri vs kullanıyorum.

  • yazdonumu  (12.02.24 17:08:52 ~ 17:10:25)
Yurtdışındaysaniz Gazi Beyaz Peynir en iyi alternatif bence.

  • fraise  (12.02.24 17:09:47)
Vallaha ben eriyen peynir manyağı bir insanim. Ama hanim, fransiz, börek ve poğaçalari beyaz peynir ile yapıyor genelde. Iş yerine yapti bir kere, insanlar saldirdi böbreğe.
Hanımın dediğine göre beyaz peynir tuz vs olarak da iyi oluyor. Lor vs tuzu az geliyor.

  • logisticsmanager  (12.02.24 17:11:08)
Börekte yumuşak kıvamlı beyaz peynir, poğaçada yağlı bir tulum peyniri (yağlı olması erimesi için önemli) çok güzel aroma veriyor.

  • akhenaten  (12.02.24 17:13:45 ~ 17:15:23)
Yagli beyaz peynir veya ezine, icine azicik da kasar harika oluyor

  • mor oje  (12.02.24 17:26:22)
Köy peyniri veya kaşar loru süper oluyor :)

  • e mice  (12.02.24 17:51:17)
Ben en son sek tam yağlı beyaz peynir kullandım harika oldu.

  • ruhen hastayim ben  (12.02.24 17:53:42)
Organik süt alıp kaynarken içine yarım bardak sirke dök. Renk yeşile döndükten sonra süz. Tortusu, hakiki lor peyniridir ve börekte muhteşem olur. O yeşil suyu hamuru hazırlarken su yerine kullan.

Hem ucuz, hem doğal hem de diğer peynirlerden daha lezzetli
  • Mirket  (12.02.24 18:37:11)
@logisticsmanager hangi marka beyaz peynir kullanıyorsunuz ?

  • funl  (12.02.24 22:41:55)