[]

Ayakkabı boyamak

Bayramda seyranda giydiğim bir deri ayakkabım var. Şu benziyor ama biraz bakım yapsam daha güzel olabilir:

derimod.com.tr

Anladığım kadarıyla, normalde boya+cila şeklinde bir süreç var. Fakat boyayınca, kendine has dokusunun kaybolup, şuna benzemesinden korkuyorum:

img-incommerce-yargici.mncdn.com

Direkt cila alıp sürsem olur mu? Cilaların kalitesi arasında fark var mı? Alternatif öneriler var mı? Lostracıya ver demeyin, onu ben de biliyorum.

 
Lef Lef marka ayakkabı boyası ve ayakkabı cilası alın. Boyamadan cilalarsanız derisi çatlar zaten.

Fırçayla temizleyin, süngerle boyayın, kuruyunca kadife bezle cilalayın.
  • alfired  (12.02.24 18:04:45) 
Çocukken harçlığını ayakkabı boyayarak çıkarmış biri olarak uzun uzun anlatırdım ama, sanırım sen işin kolayını soruyorsun.

Zincir ayakkabı mağazalarında pahalısı, milyoncularda ucuzu satılan, hem boya hem cila ve ucu süngerli bir boya çeşidi var. Ondan al. Sünger kısmını ayakkabıya sürerek çıkan boyayı ayakkabıya yedir.

Kuruyunca tercihan kadife bir bezle bir güzel sil. Günü kurtarırsın. Ayakkabının başına bir iş gelmez.

Ama boyayı alırken aynı renk olmasına dikkat et.
  • Mirket  (12.02.24 18:26:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.