[]

arabanın su kaynatması

araç şehir içinde giderken su kaynattı. kenara çektim, stop ettim, peşinden tekrar çalıştırdım sıcaklık normal seviyeye düştü hemen. bu neden kaynaklanmış olabilir?
 
Detaylı baktırmak lazım, önemli problem, ihmal etmeyin ama basitçe termostat arızası da olabilir.


  • orient blue  (12.02.24 14:09:32) 
su kaynattı diye hemen endişelenmeyin. arabanın su kaynatması problem değil. su kaynatmasının, daha doğrusu motorun soğutma sisteminin çalışmaması asıl problem.

sıkıntı yaratacak bir problem olduğunu sanmıyorum. su kaynatmasına neden olabilecek arızalar genellikle kolaylıkla çözülür ve ucuzdur.

ama hararet yapmış arabayı soğutmak yerine kullanmakta ısrar ederseniz araba conta yakar, yağına soğutma suyu karışır. işte o zaman başınız derde girer, masrafı da çok yükselir.
  • kibritsuyu  (12.02.24 14:23:08) 
basit sebepler fan açmaması, termostat açmaması, su kaçırmasıdır. bunlar basit sebeplerdir ve daha az maliyetlidir. ama motorda bir yerden bir kaçak veya delinme varsa bu durumda motorun indirilmesi üst kapağın taşlanması vs gerekir esas maliyetli olan budur. zaten götürdüğünüz usta da deneye deneye problemi bulur.

yoldasınız diyelim su kaynatmaya başladı ve kaçak da göremediniz yani arabayı mecbur kullanmanız lazım sanayiye gidene kadar kaloriferi dışaran hava girişine ayarlayın ve son dereceye getirin. bir nebze harareti düşürmeye yardımcı olur. ama uzun süre bu şekilde giderseniz motoru mahvedersiniz.
  • bravoteam  (12.02.24 16:53:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.