[]

dikişli kafayla duş alabilir miyim?

kaşımın yan kısmında bir yarık meydana geldi.

cumartesi saat 17 sularında, acil servis'te 5 tane dikiş attılar.

o gün dikişi atan doktor, 10 gün boyunca suyla temas ettirme, 10 gün sonra dikişi çıkartmaya gelirsin, pazartesi günü de pansuman için gel demişti.

ve bugün için kbb'ye sevk ettiler.

bugün muayene için gittiğim kbb doktoru, sargıyı çıkartıp, bunu artık takmana gerek yok. pansuman da yaptırma. suyla temas etmesinde bir sakınca yok. 1 hafta sonra da dikişi çıkarttırabilirsin dedi.

yani benim şimdi dikişli kısma su gelecek şekilde duş almamda bir sakınca yok anladığım kadarıyla değil mi?

 
2. Doktorun açıkça dediği üzere öyle evet, ilk doktor ortalama iyileşme süreci ve enfeksiyon ihtimalini göz önünde bulundurup öyle demiş ancak ikinci doktor iyileşmenin yeterli düzeyde gerçekleştiğine kanaat getirip farklı konuşmuş olabilir.

Ben olsam yine de o bölgeye su değdirmemeye çalışırdım. 8 gün fazladan önlemin bir zararı olmaz.
  • akhenaten  (12.02.24 14:00:56) 
Kafamda dikiş varken bana da 10 gün su temasını yasaklamışlardı. Sizin yerinizde olsam aynı kuaförlerdeki gibi başımı lavaboya yaslar saçlarımı evdekilere yıkatırdım ya da imkan varsa kuaföre gider rica ederdim. Vücudunuzu zaten duşta yıkarsınız sorun olmaz.


  • ruhen hastayim ben  (12.02.24 15:18:23 ~ 15:19:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.