[]

Arabayı satması için babama vekalet verdim, para kime gelecek?

Araba benim üzerime fakat babam kullanıyor. Ben şehir dışında, uzakta çalışıyorum. Notere gidip benim adıma araç alıp satabilir diye vekalet verdim.

Peki babam aracı satarken alan kişi benim hesabıma mı, babamın hesabına mı parayı göndermeli?

Sonrasında yeni bir araç almak istiyoruz. Bu aşamada satan kişinin hesabına parayı ben mi göndermeliyim, babam kendi hesabından mı göndermeli?

Sanırım bankaların bunun için hizmetleri oluyor. Ama bu senaryoda parayı kim kime gönderiyor bilmek istedim.

 
Sizin hesabınıza göndermeli, çünkü araba sizin , ve vekalet verdiğiniz için babanız sizmiş gibi imza atacak.

vekaletle sizin adınıza babanız alacaksa, siz göndermelisiniz. vekalet verdiğiniz için babanız=siz
  • aman üstüme geliyorlar  (12.02.24 12:41:23) 
çok farketmez aslında çok yüksek meblağ bir araç değilse


  • alp9900  (12.02.24 12:45:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.