[]

Ne kadar protein almalı?

Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir kilo verme ve spor sürecine girdim. 96 kg olarak başladığım yolda şu an 89 kg'dayım. Ancak ağırlık arttırma sıklığım çok düştü. En az 2-3 hafta saplanıp kalıyorum aynı ağırlıklarda. Çevremdeki arkadaşlarım proteinden kaynaklanabileceğini söylüyor ama çok abuk sayılar söyleniyor. Vücut ağırlığı x2 veya x2.5 gram proteinlerden bahsediliyor. 90 kg adamım, 2.5 katı demek 215 gram protein yemek. İmkanı yok tutturamam bu rakamı. 2 katı da imkansıza yakın. Şu an yaklaşık 100-130 gr arası protein alıyorum günlük. Yetersiz midir?


 
Arkadaşlar biraz uçmuş. Kg* 1.2-1.5 süper.
Yeterlidir yani.

Program ne? Ağırlık artirmamanin tek açıklaması protein değil tabiki.
  • logisticsmanager  (12.02.24 10:14:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.