kilo verme rekorunuz: ne kadar sürede ne kadar kilo verdiniz?

ve neler yaptınız?

110'dan 78 düştüm 1 senede. Kas falan hak getire tabi, gençtik bilmiyorduk.

Onun dışında covid dönemi gene birkaç ayda 12 kg verdim evde oturup kalori takibi yaparak.

Ikisi de ideal değil tabi çünkü birinde kas gidiyor diğerinde düzgün spor yok zaten evde tikili.

Şu an amacım 1 senede 10 kg ama aynı zamanda agirliklari artırmak.
  • logisticsmanager  (11.02.24 20:25:36)
120 kilo, insülin direnci de olan bir kadın arkadaşımın, diyet ve spor programı yazıp 6 ayda 96 kiloya inmesini sağlamıştım.

Hedefe daha çok vardı ve iyi gidiyorduk ama, diyeti de sporu da benim hatırım için yapıyormuş gibi triplere girmeye başladı.

Çok yorunca yol verdim kendisine.

Son gördüğümde yine 120 civarıydı.
  • Mirket  (11.02.24 20:41:05)
100den 78e yaklaşık 10 ayda.
kahvaltıda 4 dilim ekmek yiyordum. artık sadece günde tek dilim tam buğday ekmeği. reçel, nutella, bal falan tamamen kestim. arada şekersiz fıstık ezmezi.
abur cubur, paketli gıda her şeyi kestim. çekirdek, tuzlu fıstık falan bıraktım tek arada fındık.
gün içinde acıkırsam tek elma, armut veya mandalina.
gazlı içecekleri ve alkolü tamamen bıraktım.
yemeklerdende kızartmaları çıkarttım. tavuk ve balık ağırlıklı beslendim.
tüm bunların yanında haftada en az 5 gün 12-15km yürüyüş. evde de dambıl ve direnç bantlarıyla basit hareketler.
yaklaşık 1 yılda kilomu korudum son zamanlarda 6 kilo kadar geri aldım. aynı şekilde tekrar başlayıp bu seferde salona yazılıp kilo verme ile kas kütlemi arttırmayı planlıyorum.
  • my fault  (11.02.24 21:34:05)
Hayatım boyunca çok kilolar da aldım verdim de. Zaman olarak hatırlamıyorum ne kadar zamanda oldu ama 30 kilo verdim geçmişte. Ayrıca bunu birkaç kez yaptım. Çok ciddi kilolar verdim. Benim hem avantajım hem dezavantajım var. Ben çok hızlı kilo alabiliyorum, çok hızlı da kilo veriyorum. Karbonhidrata karşı isteğim çok oluyor. Ekmeği azaltınca gidiyor kilolar.

  • rock n roll  (11.02.24 22:19:36)
4 ayda 12 kgya yakın verdim. Kastan yiyince bıraktım,geri kalan 6 7 ayda vücudumu verdiğim kgya alıştırmaya çalıştım şu an indiğin kgyu koruyabiliyorum. Diyet sonunda dizimden ameliyat oldum,kötü bir ameliyat sürecinde ekstra 2 kg daha kaybettim ancak o 2kgyu aldım.
Kendi kendine yapılan diyetler vücuda anca zarar veriyor. Ben diyetisyenle verdim ki ona rağmen kas yaktım.

2006 yılında 68 kg iken ön çapraz bağ ameliyatı oldum 20 kg aldım. 2023 e kadar 88 lerde gezdim. 2023 yılında 89 kgdan 77 kgya düştüm ekstradan 2 bağ ameliyatı daha oldum şu an 78 77 bandındayım.
  • mikahakkinen  (11.02.24 23:39:34 ~ 23:41:15)
pandemi zamanı 2-3 ayda 10 kilo verdim. merdiven inip çıktım. 1 saatte 8 katlı binayı (6+2) inip çıkıyordum. ayrıca koştum. şekeri de bıraktım. ketoya yakın beslendim.

  • gabe h coud  (11.02.24 23:54:39 ~ 23:55:21)
İki ayda yağ+ödem 15 kilo verdim. Diyetisyenin listesini harfiyen uyguladım.

  • jazzabel  (12.02.24 00:50:25)