Ruhsal sikintilari olan aile fertlerini nasil tedavi ettirebiliriz?

Merhabalar,

Ben londra'da yasiyorum annem ise mugla'da. Kendisi uzun zamandir tek yasiyor ben de uzakta oldugum icin yilda 2-3 kez kendisini gorebiliyorum.

Cevresindeki insanlar olsun diger aile fertleri olsun kendisinin son donemlerde ruhsal sagliginin yerinde olmadigini soyluyor ben de telefon gorusmelerimden anlayabiliyorum.

Kendisinin her seyini ben karsiliyorum, herhangi bir mali mulku yok ve ben ne kadar ona bir duzen kursam da bu rahatsizligindan dolayi insanlarla kavga ederek bana da surekli yeni bir masraf cikariyor - iki senede bir bir evden digerine tasinip olay yasiyor.

kendisini tedavi ettirmek istiyorum ama ilk olarak nereyi aramam gerekir hic ama hic bilmiyorum, yardimci olabilecek biri varsa cok sevinecegim

tabii ki bunu bir cok kere konustuk, kendisi oldugunun farkinda degil ve tedaviyi kesinlikle kabul etmiyor

  • alihoca  (11.02.24 17:10:59)
Nevrotikse gönüllü olmadığı sürece tedavi ettiremezsin. Psikozsa rapor çıkartıp ruhsal bakım merkezlerine yatırabilirsin.

Genetik yatkınlığınızı bilmiyorum ancak yalnız yaşayan bireylerde alzhemir riski mevcut.
  • mikahakkinen  (11.02.24 23:51:21 ~ 23:55:36)