Trendyol iademi yapmıyor

Merhaba,
Trendyol dan iki ürün alıp iade etmiştim. Iade kargolar yanlış adreslere gitmiş bir şekilde. Emin olmamakla birlikte birbirlerinin yerine gitmişler sanırım. Bir tanesini bana geri yolladılar. Diğeri için ise Trendyol firmaya ulaşamadı. Bu ulaşılamayan firma kendine gelmeyen kendi ürününün iadesini bana yaptı. Diğer ürünü ise göndermedi ürünün akıbeti de bilinmiyor yani şu an.
Trendyol destekten 2 kere konuyla ilgili destek istedim ancak her iki talebim de diğer şirkete ulasamadiklarini söylediler ve "Siparişiniz ile ilgili uyuşmazlığınızın çözümü konusunda yasal yollara başvurma hakkınızın bulunduğunu, siparişin satıcısına ait bilgilerin mesafeli satış sözleşmesi içerisinde ve ürün detay sayfasında yer aldığını hatırlatırız" mesajıyla sonuçlandı.

Daha önce başıma hiç böyle bir durum gelmediği için ne yapmam gerek bilmiyorum. Benzer durumu yaşayan var mı?

Senin iadeni yapması gereken firma trendyol değil mi? İade kodunu trendyol üretiyor. Kargolar yanlış gittiyse onların ürettiği kodlarda bir sorun var o zaman. Bence sen trendyol ve satıcı firma hakkında e devletten tüketici hakem heyeti başvurusu yap. Eğer firma sorunu çözmek isterse seni arar.

  • turuncu tonlarda  (11.02.24 01:26:05)
Abi yanlis kargolamissin, sansliymissin ki bi firmadan ses cikmayinca iaden yatmis ama sanssizsin ki ses cikmayan firmaya giden diger kargonun akibeti belirsiz. E diger firma da urun yoksa iade de yok diyor.

Yasal olarak hele ki teslim adresi dogruysa sistemdekiyle, yapacak bi sey yok
  • floydian  (11.02.24 11:00:05)