Yakın Dönem Birkaç İnternet Jargonu

1:soru: ilk videoda 20:03'ten sonra ''yol bitmiyorduuuğ'' ve ikinci videoda 5:45'ten sonra ''bizi bekliyorduuğ'' şeklinde uzatılarak söylenen şimdiki dili geçmiş zamanlı kalıp esprisi nereden geliyor? ikinci videoda aslında tuğçe daha abartılı yapıyor ama yaptığı yeri bulamadım.

''o karlı gecede, herkes korkuyorduuğ'' gibi bir masal anlatımı galiba ama nereden çıkıyor yani.

1.video: www.youtube.com
2.video: www.youtube.com

2.soru: aşağıdaki videoda 3:17'den sonra çıkan kedinin seslendirmesindeki ''bu nea?'' (artık ne diyorsa) nereden geliyor?

www.youtube.com

kim çıkarıyor bunları yaa kim kim kim.

Videoları izlemedim ama -yorduğğ diyince aklımaa Bahçeli'nin püskevit sekansı geldi. Bizde niye yok diyorduğğ püskevit falan diyodu bahçeli

  • nundu  (09.02.24 18:54:37)
1. Sorudaki o "gitmiyorduğğ, düşmüyorduğğ, yine de bırakmıyorduğğ" tarzındaki şeyler nihat hatipoğlunun ramazan programlarındaki hararetli hikayelerinden geliyor.

şimdi bakınca bir tane buldum, iyi olmamış çok ama ana fikri anlatıyor :D

www.youtube.com

2. Sorudaki sadece videodaki kişiye özgü olabilir. Kemal sunal, şener şen, halit akçatepe karşımı taklidi de andırıyor.
  • akhenaten  (09.02.24 19:46:00 ~ 19:59:05)
akhenaten hakkaten öyle galiba.

2.soru başka bişey bence. videodaki kişi çok kullanıyor evet.
  • onemoremile  (11.02.24 12:42:56)